O rekonstrukci zvonice obec uvažovala už dlouho, letos požádala Zlínský kraj o dotace. „Chystáme se na celkovou obnovu. Budeme například měnit krovy, budovat odvodnění, omítky a nový strop,“ vylíčil starosta.

Otázka zatím visí nad jedním ze dvou zvonů, které také čeká renovace. „Větší zvon je prasklý. Počkáme na názor restaurátorů, jestli půjde bez větších problémů opravit. Pokud ne, rozhodneme se, co dál,“ osvětlil Mikšík.

Opravy už podle něj byly potřeba. „Poslední rekonstrukcí prošla kaple v roce 1982. Letos navíc oslavíme šest set šedesát let naší obce a bude se u nás konat také mezinárodní sraz Slavkovů,“ líčil starosta. Obě oslavy proběhnou současně, od 10. do 12. června. Slavnost chce obec obohatit právě o vysvěcení zrekonstruované kaple. Toho se možná ujme sám olomoucký arcibiskup Graubner. „To vám ani nepotvrdím, ani nevyvrátím. Nějaké takové kroky jsme opravdu podnikli, ale nerad bych o jeho účasti spekuloval,“ mlžil Mikšík.

Skutečnost, že by mohl kapli světit opravdu Jan Graubner, zcela nevyvrátila ani mluvčí Arcibiskupství olomouckého Monika Vývodová. „V termínu, ve kterém se má vysvěcení konat, bude pan arcibiskup pryč, takže se z devadesáti procent nezúčastní. Může se ale něco změnit. Pokud to bude možné, nevidím důvod, proč by přijet neměl,“ reagovala mluvčí.

ŠÁRKA VAVŘÍKOVÁ