V uplynulých letech holešovská radnice investovala do vybudování kanalizace areálu, letos se podařilo zprovoznit nové pódium a posílit elektrické rozvody.

„Moderní pódium a nové oplocení přispělo k vyššímu komfortu pro vystupující i pro návštěvníky. Město do něj investovalo asi milion korun,“ uvedla za holešovskou radnici Hana Helsnerová.

Vlastními silami přispěli k opravě

Finanční investice ale nebyla tím jediným, co přispělo k modernizaci místa. Ruku k dílu přiložili také místní obyvatelé.

„Když se v minulosti areál budoval, obrovským podílem se na jeho výstavbě podíleli všichni lidé z Žop. A to se stalo i teď při jeho rekonstrukci. Spousta místních přiložila ruku k dílu a podílela se na práci ve svém osobním čase a zcela zdarma. Lidé na stavbě strávili spoustu hodin čistěním areálu nebo úpravou interiéru,“ popsal Luděk Hradil.

„Bez desítek brigádnických hodin by nebylo možné areál letos zprovoznit,“ dodala Hana Helsnerová. Novým pódiem ale opravy nekončí.

„Příští rok bychom chtěli spravit střechy, hygienická zařízení a celkově doladit zázemí pro hosty,“ plánuje předseda osadního výboru Hradil, který si přeje, aby byl areál na vysoké úrovni a dobře Žopy reprezentoval.

Kapely si pódium chválí

Už v letošním roce bude areál často využívaný. Neslouží totiž pouze jako tradiční místo pro setkání obyvatel Žop a lidí z nejbližšího okolí, ale i jako pořadatelské místo mnoha společenských akcí.

„Pódium na začátku června pokřtila kapela Pres, v letošním roce jej ještě čeká červencový koncert skupiny Tři sestry nebo tradiční Woodstock,“ vyjmenovala Helsnerová.

„V podstatě každý týden až do října se v areálu něco děje. Koncerty, zábavy skupiny Expo, akce pro děti a Žopáky, jako jsou hasičské slavnosti nebo kotlíkovaření,“ doplnil program Luděk Hradil, který je s opravou spokojený a doufá, že se areál podaří zcela zrekonstruovat.

„Za tu chvíli, co se opravený areál otevřel, už máme spoustu pozitivních ohlasů nejen od místních. Chválí si to tu i kapely,“ dodal Hradil.