Například ředitel Okresní agrární komory Kroměříž Milan Hebnar hodnotí sklizeň kladně: na cenách pečiva by se prý určitě neměla podepsat.

„Letošní výnosy byly oproti loňskému roku vyšší. Obilí je dostatek a pekaři by tak neměli mít důvod cenu zvyšovat," míní Hebnar.

Průměrný výnos pšenice ozimé na hektar pole na Kroměřížsku letos činí sedm tun, v loňském roce byla tato hodnota na necelých čtyřech tunách.

Během roku se dařilo také ječmeni a řepce, ostatní obiloviny jsou podle dostupných informací srovnatelné s předchozím rokem.

„Řepka letos dosahuje průměru 3,8 a žito 5,3 tuny," upřesnil Hebnar.

Podle šéfa zemědělského družstva v Postoupkách Jana Haška byly letošní žně krátké a bezproblémové. Zemědělcům hodně přálo počasí, o přímo nadprůměrném roce prý ale nelze hovořit.

„Zejména u pšenice bylo očekávání vyšší. Vinou horkého počasí těsně před sklizní však došlo k zaschnutí obilí, což způsobilo snížení výnosu," vysvětlil Hašek.

Letošní úroda byla podle něj určitě lepší než loňská, kdy vlivem kruté zimy vymrzly ozimy. Pšenice a řepka si letos prý polepšily.

„Tyto plodiny byly loni výrazně poškozeny, letos je ale kvalita na dobré úrovni. Můžeme očekávat, že mouka i slad pro výrobu piva budou mít dobrou kvalitu a nic neohrozí produkci českých potravin," dodal Hašek.

Podobně hodnotí letošní sklizeň také jeho kolega Martin Tupý z Třebětic. Tamní zemědělec nepovažuje letošní rok za žádný extrém, ale s úrodou je spokojený.

„Je to průměrný rok. Úroda nebyla nadprůměrná ani špatná. Nejlépe se letos dařilo řepce a pšenici," potvrdil také třebětický zemědělec.