Zaměstnanci firem se tak ze dne na den neměli jak dostat z práce. A to je pobouřilo.

Kroměřížské technické služby, které MHD provozují, jejich stížnosti vyslyšely. A do jízního řádu opět sáhli. Alespoň nějaký čas bude tedy spoj opět jezdit. Jak dlouho, ale není zatím jisté.

„Posunuli jsme dobu odjezdu večerního autobusu svým způsobem zpátky s rozdílem několika minut,“ vysvětlil Tomáš Szabó, vedoucí MHD Kroměříž a pracovník technických služeb.

Podle něj tak linka, která podle nového řádu jezdila před 22. hodinou, od včerejška jezdí ve 22.06 hodin od Plastiky a u Magnetonu zastavuje o dvě minuty později.

Tato změna ale nemusí být podle dopravce trvalá.

„Pokud se najdou jiní cestující, kterým čas nebude vyhovovat třeba kvůli vlaku, můžeme odjezd zase upravit,“ upozornil Szabó.

Večerní spoj využívají především dělníci, kterým směna končí ve fabrikách ve dvaadvacet hodin.

Prvotní úpravu spoje, který několik dnů až do úterka jezdil minutu před dvaadvacátou hodinou, by tak lidé nestíhali.

Málokdo ale ještě nyní o novince ví. Změna v jízdním řádu lidi doslova rozčílila. Situaci mnozí doposavad řešili tím, že domů odcházeli pěšky.

„Nic jiného mi nezbývá. Pracuji na čerpací stanici, kde končím v deset. Někdy se svezu domů s jinými autem, teď ale chodím pěšky,“ svěřila se například Taťána Švejdová z Kroměříže.

Autobus před desátou hodinou by rozhodně nestíhala. „Kdyby se našlo více nespokojených lidí, kteří by sepsali petici, určitě bych ji podepsala,“ míní Švejdová.

Nespokojená byla i Věra Dejmková, která pracuje v Magnetonu. „Spousta lidí ten spoj využívala. Nechápu, proč ho posunuli. Nic nám teď nejede, musíme chodit pěšky,“ zlobila se Kroměřížanka.

Změny kvůli vlakům

Několik stížností ohledně změny v jízdním řádu řešili v uplynulých dnech také v Plastice.

„Obrátili se na mě už asi tři vedoucí směn s tím, že se jim posunutí spoje nelíbilo. Zatím jsem to neřešila, mám ale v plánu nejprve se dohodnout ústně s radnicí. Druhým krokem pak možná bude petice,“ konstatovala v úterý Jana Laštovicová z personálního oddělení Plastiky.

Zda posunutí odjezdu autobusu na 22.06 hodin lidem pomůže, ukáže teprve čas. Původní úprava jízdního řádu byla podle místostarosty Kroměříže Petra Sedláčka provedena z devadesáti devíti procent v souvislosti se změnami Českých drah.

„Cílem byla návaznost spojů MHD na vlaky. Chtěli jsme předejít tomu, aby lidé se zavazadly čekali na spoj,“ poznamenal místostarosta. „Navíc bereme v úvahu také to, jak byl spoj dříve využitý,“ uzavřel Sedláček.