K první krádeži došlo krátce před pátou hodinou ranní v kroměřížské ulici Albertova.
„Sedmapadesátiletá žena tudy jela na kole do zaměstnání. Tašku s osobními věcmi, peněženkou a doklady měla přitom položenou v nosiči za sedátkem,“ popsala mluvčí kroměřížské policie Květoslava Malenovská. „Když kolem ní projíždělo neznámé vozidlo, přibrzdilo, pak najednou zrychlilo a jelo dál,“ nastínila Malenovská.

Pachatelé využili nepozornosti cyklistek a vzali jim tašky z nosičů pod sedátky

Když však ženu automobil míjel, všimla si, že je okénko spolujezdce i přes velkou zimu otevřené.
„Protože ji to překvapilo, ohlédla se a zjistila, že už tašku v nosiči nemá,“ podotkla Malenovská. Dodala, že odcizením zavazadla vznikla cyklistce škoda za nejméně dva tisíce korun.

Ke zcela stejné krádeži pak došlo o hodinu později také v holešovské ulici Grohova. Okradenou se tentokrát stala jednasedmdesátiletá důchodkyně. „Při jízdě ji velmi pomalu a v těsné blízkosti míjelo osobní auto. Ženě to však přišlo podivné, protože je ulice jednosměrná a nic proti nim nejelo,“ uvedla mluvčí Malenovská.

Když pak poškozená přijela do práce, všimla si, že jí z nosiče za sedátkem zmizela plátěná taška s peněženkou, doklady, deštníkem a brýlemi.
„Žena je přesvědčena, že jí musel tašku ukrást někdo z auta, které ji míjelo právě ve zmíněné ulici. Nosič byl totiž dostatečně hluboký, aby z něj nevypadla,“ dodala policejní mluvčí Malenovská s tím, že v tomto případě vznikla cyklistce škoda za téměř pět tisíc korun.

PŘEČTĚTE SI VÍCE ZPRÁV Z KROMĚŘÍŽSKÉHO REGIONU

Moje Kroměřížsko Sport Kultura Podnikání Černá kronika