Problémy s krádežemi na koupalištích mají zejména na Zlínsku. „Bohužel je toho opravdu hodně. Snažíme se provádět pravidelné kontroly v rekreačních oblastech, ale na koupalištích to nelze. Lidé si na věci nedávají pozor, nechávají je volně pohozené na dekách, a to je pro zloděje obrovská výzva. O mnoha případech tak ani nevíme, lidé nám je nenahlásí. Přitom například mobil se dá dohledat podle výrobního čísla,“ upozorňuje mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.
S krádežemi mají zkušenosti například na zlínském koupališti Zelené. „Bohužel tu zatím nejsou skříňky, takže přes léto je těchto případů opravdu hodně,“ upozornil plavčík Tomáš Urbánek.
Podle vsetínské policejní mluvčí Lenky Javorkové nedochází na Valašsku k těmto případům často. „Občas něco zaznamenáme, kdy si lidé odběhnou zaplavat a zmizí jim z deky peněženka nebo mobil,“ konstatovala mluvčí.
Podobnou zkušenost potvrzují i policisté na Slovácku. „Mimo odcizená kola a vloupání do chatek v kempech je těchto krádeží málo,“ potvrdil Jaroslav Krejčíř, uherskohradišťský policejní mluvčí.
Ani vloupání do šatních skříněk na krytém bazénu v Uherském Hradišti není mnoho. „Dlouho jsme zde takový případ neměli, ale před časem zde došlo ke krádeži peněz a hodinek ze skříňky. Muž však nevyužil možnosti si cenné věci uschovat v trezoru na pokladně,“ doplnil Evžen Slavík, ředitel sportovišť města.
Zkušenosti se zloději na Kroměřížsku má správce místního koupaliště Bajda Zdeněk Kříž. „Nejčastěji se setkávám s tím, že si lidé stěžují, že jim někdo vybral batoh. Mizejí hlavně peněženky a mobily. Nejdražší krádež tu byla vyčíslena na dvacet tisíc. Letos je ale zatím ještě klid,“ řekl Kříž. Poukázal také na problém vandalů. „Někteří zájemci touží i po nočním koupání, tak přelezou přes zídku. Při této příležitosti nám jednou spálili sekačku na trávu a vytrhali rozvody z nových sprch,“ zlobil se Kříž.