Hlavním tématem letošního ročníku bude animace. Návštěvníci se budou moci setkat se světovými špičkami filmového průmyslu, zhlédnout téměř devadesát snímků ze všech koutů světa a v tvůrčích laboratořích si vyzkoušet i mnoho praktických věcí.
O technikách animace přijedou povyprávět fundovaní odborníci, například Loyd Pryce a Ian Witlock ze studia Aardman, kde vznikají známé příběhy Wallace a Gromita.

Dalším z hlavních hostů Zlínského psa bude animátor filmového hitu Auta a dlouholetý spolupracovník studia Pixar Andy Schmidt.
„Zajímavý bude i workshop pod vedením filmaře a producenta z Broadwaye Briana Savelsona. Zájemcům například prozradí, jak se spolupracuje s takovými hvězdami, jako je Natalie Portman, Meryl Streep nebo třeba Ben Stiler,“ řekla manažerka projektu Barbora Szolonyová.
Dodala, že se festivalu zúčastní také jeden z nejuznávanějších světových grafiků Nico Stumpo, který má za sebou například dráhu v MTV nebo ve značkách Nike, Lexus či Heineken.

Do soutěže se letos přihlásilo více než dvě stě soutěžních snímků. „O psí ceny se utká třiašedesát těch nejlepších, a to v kategorii animovaný, hraný, dokumentární film a film nové formy,“ upřesnila Szolonyová. Všechny snímky budou k vidění v Masters of Rock Café. „Vítěze vyhlásíme na galavečeru ve Velryba Music Baru 2. června,“ řekla.

V doprovodném programu čeká návštěvníky řada soutěží, například volejbalový turnaj nebo klání ve stolním fotbálku. Konat se bude i několik koncertů a divadelních představení.

Předposlední den festivalu, příští sobotu, se organizátoři rozhodli věnovat podpoře čtyřnohých kamarádů. „Pejskové předvedou svůj hvězdný talent a nejlepšímu hafanovi možná soška Psoskar pomůže k nové filmové roli,“ řekla Szolonyová.