Spousta řidičů tak musí v pondělí 29. listopadu hledat pod vrstvou sněhu svá auta. Plné ruce práce však mají i silničáři. Podle nich by řidiče žádné komplikace na cestách potkat neměly. „Techniku máme venku už od neděle od desáté večer nepřetržitě. Všechny komunikace jsou sjízdné bez problémů,“ uvedl dispečer Správy a údržby silinic Zlínska.

Podle předpovědi meteorologů by na některých místech republiky mělo napadnout až třicet centimetrů nového sněhu. Sněžení by mělo ustávat během pondělního večera.

Šárka Šarmanová

KROMĚŘÍŽSKO

Sníh zasypal Kroměřížsko

Ladovská zima konečně dorazila na Kroměřížsko. Sněžit začalo v neděli večer.V pondělí ráno holešovský meteorologický ústav naměřil dva centimetry sněhu a mínus půl stupně.Plné ruce práce tedy měla Správa a údržba silnic Kroměřížska.

„Kolem osmé hodiny večer jsme povolali všechny pracovníky do terénu,“ sdělil za společnost výrobní náměstek Timoteus Políček. Dodal, že žádná kolice v dopravě nevznikla. „Pořád sněží, ale úspěšně pracujeme na tom, aby silnice byly sjízdné,“ slíbil Políček.

Jana Rohanová

SLOVÁCKO

Vozovky na Slovácku jsou po noční nadílce mokré, hlásí silničáři

Až patnáct centimetrů sněhu napadlo v noci na pondělí 29.listopadu na silnicích Slovácka. Díky varování meteorologů si připravení silničáři se sněhovou nadílkou úspěšně poradili. „Silnice na Uherskohradišťsku jsou nyní mokré, černé od posypu. Vozovky první třídy jsou sjízdné bez problémů,“ informoval o současném stavu komunikací Rostislav Buchtík, jednatel Správy a údržby Slovácka.

Během noci napadlo na celém Slovácku od pěti do dvaceti centimetrů sněhu. „Nejhorší situace panovala na silnici u Starého Hrozenkova a na obchvatu kolem Bánova. Hned v závěsu jsou Buchlovské hory,“ uvedl Buchtík. V buchlovských horách spadlo deset centimetrů. Nejvíce ho však leželo u Starého Hrozenkova, kde měla vrstva sněhu patnáct až dvacet centimetrů. Uherské Hradiště mělo přibližně pět centimetrů bílé pokrývky.

Silničáři vyrazili na slovácké silnice v plné zbroji. Středisko v Uherském Hradišti mělo v terénu nasazených devět sypačů a deset traktůrků, Uherský Brod vyslal osm sypačů a deset traktorů. „Jezdili jsme celou noc, hlavně se muselo pluhovat. Nyní se budou silnice pouze udržovat v sjízdném stavu,“ popsal současný průběh odklízecích prací Buchtík.

Předpovědi usnadnily silničářům práci, věděli totiž, čemu budou čelit. „Měli jsme shromážděnou techniku a tak se silnice podařilo včas odklidit. Zásah byl zdařilý,“ zhodnotil dnešní práci úklidových služeb Buchtík. Sněžení však zatím neustává.

(kh)