Vstupenka na trojrozměrnou projekci přijde nově na 199 korun, dosud stála o deset korun méně. Vstupné na běžný film pro dospělého podraží o 20 korun na 169 Kč. Bohužel čtyři procenta už dělají moc, řekl dnes ČTK marketingový manažer společnosti Michal Gaja. Nárůst DPH promítne do ceny vstupenek také agentura Pragokoncert Bohemia, další pořadatelé tento krok nevylučují.

Studenti ve zlínském multikině zaplatí za 3D projekci místo 159 nově 169 korun, za běžný film pak 119 Kč, což je o 20 korun víc než dosud.

„Snažili jsme se zachovat tradici levného úterý, a proto jsme ponechali cenu 99 korun za 2D film a 159 Kč za 3D snímek pro všechny diváky. I přes nutné zdražení jsme stále jedno z nejlevnějších multikin v České republice,“ uvedl Gaja. Dodal, že i přes zdražení vstupného společnost neočekává propad návštěvnosti.

„Rok 2012 přináší řadu atraktivních filmů, a tak očekáváme, že zájem bude větší než loni, a to i přes zdražení vstupného. Diváci se mohou těšit na pokračování Sherlocka Holmese, Dobu ledovou 4, další díl Batmana, nové zpracování Spidermana ve 3D a také očekávaný film Hobit od Petera Jacksona,“ přiblížil Gaja.

Společnost Golden Apple Cinema podle něho zatím neplánuje zdražení ve Velkém kině ve Zlíně, ani v kině Květen v Malenovicích. Nemění se ani cena Filmového klubu seniorů.

Vstupenky na své koncerty bude postupně kvůli nárůstu DPH zvyšovat i agentura Pragokoncert Bohemia, pořadatel například hojně navštěvovaného metalového festivalu ve Vizovicích Masters of Rock nebo plzeňského Metalfestu. „Ceny vstupenek nastavené loni už navyšovat nebudeme. Výhledově to však budeme muset udělat,“ řekl ČTK ředitel agentury Jiří Daron.

Jasno ještě nemají pořadatelé oblíbeného multižánrového festivalu Trnkobraní, který se koná také ve Vizovicích.

„Ceny vstupenek stanovíme během týdne tak, abychom od února mohli prodávat permanentky. Jejich výše nebude záležet jen na DPH, ale především na nabídnutém programu,“ uvedl organizátor Trnkobraní Zdeněk Jurásek. Celý růst dolní sazby DPH o čtyři procenta se ale podle něj do cen vstupenek nepromítne.

Vyšších cen se nemusejí obávat návštěvníci kina v Uherském Hradišti.

„Zatím jsme se vstupným nic nedělali. Pokud se tak stane, bude to nejdříve v březnu,“ řekl ČTK ředitel Městských kin Uherské Hradiště Josef Korvas. Loňské ceny drží i kroměřížský Dům kultury, který provozuje i tamní kino Nadsklepí.

„Zatím ke změnám nedochází. Pokud to nebude rozpočtově vycházet, spíš než k navyšování sáhneme k omezení počtu akcí,“ přiblížil ředitel Domu kultury Kroměříž Jiří Králík.