S koupí město otálí, protože nesouhlasí s podmínkami. Česká konsolidační agentura (ČKA), která vlastní miliardové pohledávky Svitu, chce za areál 180 milionů korun.

To se magistrátu zdá hodně. Proto se město už před několika měsíci rozhodlo nechat vypracovat vlastní znalecký posudek. „Ještě jsme s tím ale nezačali. Žádný posun v té věci prozatím není,“ řekl Janečka.

Jeho slova potvrdil i mluvčí ČKA Jiří Pekárek. „V dané záležitosti zatím nebylo žádné nové rozhodnutí přijato,“ řekl.
„Platí usnesení vlády, které ukládá ČKA postoupit pohledávky a majetkovou účast za určitých podmínek na město Zlín. To ovšem zatím nevyslovilo souhlas, tudíž ČKA v tuto chvíli nemůže s aktivy nijak nakládat,“ dodal mluvčí.

Co kdysi slavný areál čeká v budoucnu, je tak stále ve hvězdách. „Nejdříve musíme získat majetek firmy a teprve pak se rozhodneme, jak postupovat dál. Je to velmi dlouhý proces, určitě ne na týdny ani na měsíce,“ vysvětloval už dříve Janečka.
Možná v areálu vznikne nová krajská galerie, možná ho po vzoru Technologického inovačního centra oživí vzdělávací instituce. ČKA má na konci roku zaniknout. Pohledávky pak přejdou pod ministerstvo financí.