Za minulý rok přispěli hráči a provozovatelé do městské pokladny částkou přibližně pět a půl milionů korun. Oproti roku 2005 je to nárůst o více než 1,1 milionu korun. Úředníci zaznamenali také zvýšení počtu výherních přístrojů. Loni jejich stav dosáhl čísla 1 188.

Město plánuje změnu pravidel provozování těchto přístrojů

Zlínská radnice však v tomto ohledu slibuje brzké změny. „Rada města se návrhy změn v této oblasti právě intenzivně zabývá. Jedná zejména o zpřísnění povolení pro umístění výherních automatů v blízkosti škol a jiných školských zařízení,“ sdělila mluvčí magistrátu Marie Masaříková.

Jak dále přiblížila, příjmy z této činnosti jsou použity na různé kulturní a dětské projekty nebo investovány na prevenci sociálně-patologických jevů.
Ve Zlíně funguje několik specializovaných heren. Největší koncentrace těchto podniků je u obou zlínských náměstí. „Pravidelnou měsíční kontrolu jejich činnosti provádějí čtyři vyčlenění pracovníci odboru kultury,“ upřesnila Masaříková.

„Provozujeme pouze výherní automaty, ruletu a kostky. Mezi našimi návštěvníky převažují muži středního věku, často jsou to hlavně stálí zákazníci,“ uvedla obsluha herny v centru Zlína Gabriela Šumberová.