Na Trojáku přivítali první lyžaře a snowboardisty sedmnáctého prosince, což bylo téměř o dva týdny dříve, než v loňském roce. Z vhodného počasí se ale neradovali dlouho.

„Lyžuje se tady pořád, ale jen díky umělému zasněžování,“ vysvětlil Jakub Juračka z Klubu lyžařů Kroměříž, který Troják provozuje.

Milovníci zimních sportů mohou využívat jen sjezdovky s umělým zasněžováním. Přesto jich tam míří dost.

„Den ode dne návštěvnost stoupá. Vánoce lidé slavili doma, teď už jich ale přijíždí víc a víc. V pondělí byla plná parkoviště,“ pochvaluje si Juračka.

Trojáku se tak velmi hodí dvě nová tyčová děla, která provozovatelé zakoupili v letošním roce. Hůře už jsou na tom však na nedalekém Tesáku, kde je kromě nedostatku financí trápí nyní už i nedostatek sněhu.

„Minulý pátek jsme odstartovali sezonu a hned v pondělí jsme ji museli zase přerušit,“ povzdechla si Jana Odvršová z TJ Chvalčov, která Tesák provozuje.

Na svahy podle ní nenasněžili dostatek technického sněhu a tak když stouply teploty, neudržel se.

„V sobotu druhého ledna tu má přitom být Tříkrálový závod. Budeme se snažit zasněžovat, co to půjde,“ přislíbila Odvršová.

Zájem ze strany lyžařů byl alespoň tři dny velký, teplé počasí netěší ani je.

„Dávám přednost domácím střediskům před zahraničními, a takto nestojí lyžování za moc,“ stýská si například Ivana Melichárková z Hulína.