Mnozí z motoristů, stejně jako starostové obcí ležících na zmíněné trase, tak stále zoufaleji volají po plánované rekonstrukci průtahu. Ta bude sice odstartována letos, ale je rozložena do šestnácti etap.

„Oprava cesty je už opravdu hodně zapotřebí. Absolvuji autem každý den jízdu do města a je to hrůza. Kdo to tady zná, snaží se raději ve směru na Šelešovice jezdit do protisměru, aby si nezničil auto. Je to tady hodně nebezpečné,“ povzdechl si v pondělí například Miloslav Kadlec ze Šelešovic.

Jako katastrofickou označuje silnici také starosta Jarohněvic Pavel Husařík. „Je to hrůza, už se na cestu raději ani nedívám,“ posteskl si Husařík. Není tedy podle něj nic neobvyklého, že musí čelit neustálým stížnostem od šoférů.

„Co se dá ale dělat, nemůžeme na kritiku nějak reagovat,“ podotkl Husařík.

Nepříjemnou situaci navíc v obci zkomplikovala minulý týden havárie přípojky kanalizace. „Vyřizujeme proto nyní patřičná povolení, abychom mohli naplánovat opravu a rozkopat cestu,“ vysvětlil jarohněvický starosta.

Nad stále více zdevastovanou silnicí si v pondělí povzdechla také starostka Cetechovic Eva Váňová či starosta Šelešovic Josef Palička.

„Při setkání s občany řada z nich poukazuje na špatný stav, ale my s tím nic nenaděláme,“ krčí rameny Váňová.

Vedení obcí i řidiče tak může nyní potěšit snad jen fakt, že rekonstrukce průtahu Kroměříž – Jestřabice začne už letos. Jako první přijde na řadu průtah Roštínem.

„Dále máme v plánu upravit výjezd z Koryčan do Jestřabic, silnici z Roštína do Cetechovic a nebezpečnou zatáčku v Těšánkách,“ informoval Bronislav Malý z Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK).

Zmíněné opravy ale závisí na tom, zda se ŘSZK podaří získat dotace z Regionálního operačního programu.

„Bez nich bychom se do rekonstrukcí pravděpodobně nepustili, spíše bychom je odložili na jiný termín,“ poznamenal Malý.

Nejvíce poničený úsek z Kroměříže do Zdounek by pak do pořádku mělo letos dát Ředitelství silnic a dálnic Zlínského kraje.

„Zmíněná trasa je totiž více frekventovaná. Jezdí po ní technika kvůli stavbě dálnice D1. Ředitelství proto přislíbilo, že ji začně v polovině roku opravovat,“ uzavřel Malý.