„Zvířat je tady dneska méně a lidí taky ubylo, ale když vidím, že teploměr ukazuje nějakých mínus pět stupňů, tak se ani nedivím. Vzhledem k té zimě je to slušná účast,“ komentoval nedělní akci návštěvník Ondřej.

Tradiční trhy se na kroměřížském výstavišti konají každou třetí neděli v měsíci.

„Nejlepší jsou trhy samozřejmě přes léto, kdy je nejvíce prodejců. Já ale krmení pro zvířata potřebuju celoročně, takže sem jezdím často. Spojím to s nákupem něčeho dobrého na zub a vždy odjíždím spokojený. Jinak to nebude ani dneska,“ usmíval se Ondřej.

Coca-Cola kamion na náměstí Dr. E. Beneše v Holešově, 17. 12. 2022.
VIDEO: Coca-Cola kamion přijel do Holešova, přilákal davy

Kromě samotných zvířat, převážně pak pestrobarevných papoušků nejrůznějších druhů, kterým patřily obě výstavní haly, byla už tradičně k dostání krmiva a celá řada chovatelských potřeb.

Venkovní část výstaviště pak obsadili hlavně prodejci nabízející různé potřeby do domácnosti či oblečení. Na své si přišli ale i milovníci uzenin, sýrů a dalších dobrot.

Nedělní chovatelské trhy byly zároveň letošní poslední akcí na kroměřížském výstavišti. Už za měsíc, v neděli 15. ledna, však areál výstaviště znovu otevře své brány. A to opět u příležitosti chovatelských trhů.