„Některé z pětice přednášek se kvůli koronaviru nemohly konat na podzim, proto jsme je znovu zařadili do programu připraveného na konec letošní zimy a začátek jara,“ řekl ředitel kroměřížského Domu kultury Pavel Sedláček.

Celý cyklus s názvem Procestujte svět s Domem kultury zahájila ve středu 2. února v kině Nadsklepí cestovatelka Hana Machalová se svým projektem 77 neuvěřitelných míst Evropy. Návštěvníci si na akci mohli přijít pro inspiraci ke svým cestám a také pro návod, jak cestovat „za hubičku“.

V březnu do Jordánska a Skotska

„Eva Jelínková a Pavel Ligr pak přijedou do Kroměříže ve čtvrtek 3. března, aby v Klubu Starý pivovar představili Jordánsko. Zemi Nabatejců, krajinu, kde Mojžíš před svou smrtí poprvé viděl zemi zaslíbenou, místo, které spojuje křesťany, židy i muslimy, zemi horkých dnů a osvěžujících nocí, písčité a kamenité krajiny, olivových a palmových hájů, zelených kopců, hradů z období křížových výprav,“ přiblížila Šárka Kučerová z kroměřížské radnice.

Klub Starý pivovar navštíví 17. března i fotograf a cestovatel Jan Husák, který bude mluvit o Skotsku jakožto o magickém severu Velké Británie. „Pozve diváky do národních parků i na ostrovy, na tajemné hrady a do historických měst, seznámí s referendem o skotské nezávislosti i vikinským festivalem na Shetlandech,“ doplnila Kučerová.

V dubnu přijede Zibura

Ve čtvrtek 7. dubna pak v divadelním sále Domu kultury vystoupí známý cestovatel a bavič Ladislav Zibura, který přijede s novou přednáškou nazvanou Prázdniny v Česku. Představí dvouměsíční prázdninovou jízdu po Česku, při níž zamířil do oblastí známých i neznámých – od jihočeských rybníků přes uhelné pánve až po opuštěné pohraničí.

Celý cyklus přednášek uzavře 20. dubna v Klubu Starý pivovar cestovatel David Hainall povídáním na téma Balkán pěšky i na kole. „Balkánský poloostrov představí jako krásný, tajemný, známý a přívětivý, jako historickou křižovatku, směsici národů, náboženství, kultur, zvyků a obyčejů, jako místo, kde žijí usměvaví pohostinní lidé,“ popsala besedu Kučerová.

Vstupenky na jednotlivé besedy je možné zakoupit hodinu před samotnou přednáškou. Dále také v předprodeji v pokladnách Domu kultury, kina Nadsklepí, Expozici Karla Kryla. Možný je i elektronický nákup prostřednictvím rezervačního systému Colosseum na webových stránkách Domu kultury.