„Při tom šel směrem k otci. Nadával mu a svým jednáním v něm vzbudil obavu o život,“ uvedla mluvčí kroměřížské policie Květoslava Malenovská s tím, že ohrožený se obrátil na tísňovou linku 158. Mladíkovu agresivitu pak dokonce pocítila i přivolaná policejní hlídka.

„Muž napadl dřevěnou násadou jednoho z policistů, jehož udeřil do předloktí levé ruky,“ dodala Malenovská s tím, že muži zákona poté mladíkův odpor překonali, nasadili mu pouta a převezli jej na detoxikační oddělení kroměřížské nemocnice k vystřízlivění. „Policie k nám skutečně přivezla dvaadvacetiletého muže pod vlivem toluenu. Kvůli podezření ze spáchání trestného činu si jej policisté posléze zase odvezli,“ uvedla mluvčí kroměřížské nemocnice Lenka Koutná.

narkoman útočil sekerou

Výtečník nakonec skončil v Psychiatrické léčebně v Kroměříži, kde je v současné době hospitalizován. Kriminalisté jej nyní stíhají pro trestné činy násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a útok na veřejného činitele. Mladíkovi hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Podle okresního státního zástupce Pavla Pukovce případů domácího násilí, páchaného pod vlivem návykových látek, pozvolna přibývá. „Každý měsíc se objeví pachatel, jenž se dopustí této trestné činnosti pod vlivem alkoholu. Pokud jde o drogy, tak těchto událostí je obecně méně, ale poslední dobou jsou stále častější,“ přiblížil Pukovec a dodal, že útočník, který je ovlivněn drogou, bývá zpravidla nebezpečnější. „Zatímco alkohol vyvolává ve většině případů spíše výhrůžky, pachatel pod vlivem drog se nezdráhá svou oběť, a to včetně rodinných příslušníků, udeřit. Následky pak bývají mnohem závažnější,“ uzavřel Pukovec.