Například přímo v Kroměříži bude kandidovat dvanáct subjektů. Oproti předchozím volbám v roce 2010 se tady počet kandidujících stran zvýšil o jednu, zmizely například Věci veřejné a přibylo například hnutí ANO 2011. Novinkou je také Romská demokratická strana, která má absolutní počet pětadvacet kandidátů, z toho osm žen.

Z celkového počtu 322 kandidátů tvoří v Kroměříži ženy 39,13 procenta, kandidátní listiny vedou tři: Daniela Hebnarová (ODS), která obhajuje post starostky města, Lenka Mergenthalová (TOP 09), ředitelka Kroměřížské nemocnice, a uvolněná městská radní Jarmila Číhalová (Volba pro Kroměříž).

Ze stávajících sedmadvaceti kroměřížských zastupitelů jich bude obhajovat mandát pětadvacet z nich. Mezi kandidujícími se objevují i jména bývalých starostů města: Miloš Malý (ČSSD), Petr Dvořáček (BZPP za Volbu pro Kroměříž) a Petr Sedláček (ODS).

Sedm politických uskupení je zaregistrováno k podzimním volbám v Holešově. Post starosty města se tady pokusí obhájit Pavel Svoboda (ODS).

Jeho předchůdce a stranický kolega Zdeněk Janalík, který se vzdal své funkce v polovině volebního období a přešel do vedení tamního gymnázia, má na kandidátní listině ODS čtvrté místo.

Současný holešovský místostarosta Jaroslav Chmelař je v čele kandidátky ČSSD, druhý z místostarostů Rudolf Seifert (TOP 09) vede do voleb s číslem jedna kandidátní listinu hnutí Koalice pro Holešov.

Post zastupitelky obhajuje v Holešově například jako jednička kandidátky KSČM podnikatelka Ludmila Hřeben Štaudnerová. Zastupitel Pavel Karhan, o kterém bylo v Holešově v posledních měsících slyšet především jako o členovi iniciativy Holešov bez hazardu, jde do voleb s číslem jedna na kandidátce KDU
-ČSL.

O místo v holešovském zastupitelstvu se bude ucházet celkem 161 kandidátů, stejně jako v Kroměříži tvoří výrazně nadpoloviční většinu muži: v komunální politice se tam totiž hodlá angažovat jen 35,4 procenta žen z celkového počtu kandidátů.

Do politiky se v Holešově příliš nehrne ani mladá krev, žádná ze stran nemá ve svých řadách kandidáta mladšího devatenácti let, ti nejmladší, třiadvacetiletí, kandidují za Koalici pro Holešov a hnutí ANO 2011. Nejstarší kandidátkou je naopak v Holešově sedmaosmdesátiletá Ludmila Machalová na kandidátní listině KSČM.

V Hulíně se do souboje o hlasy pustí sedm politických subjektů. Občanské demokraty povede stávající starosta Roman Hoza, v čele nezávislých pak stojí současný místostarosta Petr Polák.

Kandidovat bude v Hulíně celkem 119 lidí, z toho 28,57 % žen. Nejméně jich má Sdružení nestraníků, na jejich listině jsou totiž pouze dvě. Naopak nejvíce žen se hlásí k Nezávislým, na jejichž kandidátce tvoří podíl 41,18 %.

Sto šedesát kandidátů z celkem osmi politických subjektů čítají kandidátky zaregistrované v Bystřici pod Hostýnem. Stejně jako v dalších městech se tam účast žen pohybuje kolem třiceti procent, přesně 34,38 %.

Tamní starosta Zdeněk Pánek se pokusí stejně jako většina jeho kolegů v regionu obhájit svou pozici, a to v čele kandidátky Starostů a Nezávislých. Stávající místostarosta Antonín Pařízek je na druhém místě kandidátky ČSSD, jedničkou pro tamní organizaci KDU-ČSL je pak ředitelka Centra pro seniory Zahrada a bystřická zastupitelka Šárka Jelínková. Kandiduje také místostarostka města Vladislava Bělíková, a to za ODS.