Jana si o pět let staršího Miroslava vzala jako celkem naivní a nezkušená dívka. Zprvu jí imponovalo jeho chlapáctví a sebevědomí. Žili spolu na vesnici, nedaleko krajského města. Když Miroslav přišel o práci, začal trávit mnohem více času doma. Jeho průměrné denní rozpoložení a nálada se na pomyslné stupnici od bodu „ne příliš dobré“ postupně přesunula až k červeným políčkům „dost špatné“, někdy i „mizerné“.

Jediné, co ho asi bavilo a hlavně mu přinášelo určité finanční přilepšení, byla domácí výroba nechvalně proslulé tuzemské drogy pervitin. Do domku přicházeli často odpudiví hosté, kterým se ovšem Mirek ochotně věnoval, zatímco k Janě se choval stále odměřeněji.

Od doby, kdy ji poprvé dal facku, ke skutečnému zmlácení uběhly asi jen dva měsíce. Na možnost ventilovat své výkyvy nálady na neodporující manželce si Mirek zvykl velmi rychle. Jana s tím sice tolik spokojená nebyla, nicméně i ona se snažila s novou situací nějak sžít. Zvykali si i sousedé, kteří, jak to tak bývá, raději do cizích věcí moc nestrkali nos, aby přes něj taky jednu nedostali.

Když ale po jednom nářezu začala Jana předčasně menstruovat, dostala strach a navštívila lékaře. Tam musela s pravdou ven – a tak se o Mirkovo počínání začala zajímat policie. Uběhlo ale pár dní a dobračka Jana ukázala světu, jak ráda by si manžela udržela a jak je přesvědčena o jeho dobrém nitru. Trestní oznámení stáhla, a policisté tudíž další šetření odložili.

Miroslav se pár týdnů snažil manželce vyhýbat a raději se věnoval svým obchodům s drogou. Po necelých dvou měsících ovšem Janu zmlátil znovu, a tentokrát pořádně. Naštvalo ho prý, že se mu po večeři odmítla věnovat tak, jak se to od manželek očekává. Když zbitá a de facto znásilněná žena šla ráno k lékaři, byla už rozhodnutá. U doktora nic netajila a sama dokonce navrhla podat na agresivního manžela trestní oznámení.

U soudu pak otevřeně vypovídala jak Jana, tak i ten nejméně bojácný soused, který potvrdil nedobrou pověst pana manžela i častý křik, který se z domu ozýval. Své přidal i závěr znalce z oboru psychologie, podle něhož je Miroslav osobou agresivní, násilnickou a nerespektující společenské normy, která se navíc není ochotna a schopna poučit z vlastních chyb.

Tyran dostal skoro pět let vězení natvrdo. Navíc jej čeká další soud kvůli kšeftům s pervitinem, a aby toho nebylo, Jana se s ním rozvádí.