O jeho organizaci se zaslouží letošní držitelka ocenění Žena regionu, Michaela Mikulenková z Tetětic. Dvaadvacetiletá studentka prožila sama situaci, která jí obrátila život naruby, ale zároveň popostrčila k tomu, aby se o svůj příběh podělila a sdružila tak další lidi s podobným osudem.

Tehdy jedenáctiletou Michaelu srazila v dětství autem opilá řidička, po vážném zranění málokdo věřil, že někdy nastoupí na střední školu. Ona ale navzdory tomu slaví úspěch s projektem, v jehož rámci nechává vyprávět životní zkušenosti známé osobnosti a ještě tím vydělává peníze – třeba pro nemocnici. Každý ročník projektu vynese peníze na dobročinné účely.

„Projekt jsem poprvé představila loni při maturitě na Střední škole uměleckomanažerské v Brně. Veřejnosti se ale natolik zalíbil, že jsem se rozhodla v něm pokračovat," říká s úsměvem studentka.

Smyslem je podle ní ukázat veřejnosti, že handicapovaní lidé jsou stejní, jako ti zdraví.

„Že zkrátka zvládnou žít plnohodnotný život. Veřejně známé osobnosti povykládají publiku své příběhy, které jim zamotaly život, ale všechny nás nakonec posunuly dál, " dodává studentka z Tetětic.

Akce se koná 27. září v 18 hodin v Domě kultury v Kroměříži, moderovat ji bude držitel titulu Muž roku 2009 Martin Zach, který sám utrpěl vážný úraz.

„Výtěžek věnujeme právě Spolku Martina Zacha, který částku věnuje dál na pořízení vozíku či jiné potřebné pomůcky," upozornila Michaela Mikulenková.