Už od ranních hodin mířilo do areálu firmy Navos v Kotojedech jedno auto za druhým. Není divu, oblíbená výstava s dlouholetou tradicí se tam konala po několikaleté pauze a lidé si tak nechtěli nechat ujít ani kousek z připraveného programu.

„Byli jsme tady hned ráno, tak abychom v klidu zaparkovali a nic nám neuniklo. Moc jsme se těšili,“ říká Josef Doležel, který na výstavu přijel s rodinou z Uherského Hradiště. „Myslím si, že tyhle akce jsou moc důležité. Vždyť děti už dneska ani pořádně neví, jak vypadá kráva,“ krčí rameny Doležel.

Zemědělská výstava v Kotojedech, rok 2022.
VIDEA, FOTO: Zemědělská výstava v Kroměříži-Kotojedech praskala ve švech

Právě chovatelská přehlídka skotu, prasat a koní zahájila celou výstavu. K vidění byla ale i celá řada drobného hospodářského zvířectva a také zemědělské techniky, která vzbudila obrovský zájem jak mezi velkými, tak i malými návštěvníky. „Syn se chtěl fotit snad s každým traktorem, takže než jsme to celé prošli, byly dvě hodiny pryč,“ směje se Jaromír Horák.

Organizátoři si připravili bohatý program na celý den. Odpoledne patřilo například ukázce koňských spřežení, jízdní policie, westernové show či ukázce kynologie. Pohodovou atmosféru zpříjemnilo také vystoupení hudebních souborů a v neposlední řadě i bohatý výběr občerstvení či tombola.