Dobrovolní hasiči Jaroslav Fila a Marek Vrba z koryčanské jednotky tragicky zahynuli při výbuchu rodinného domu 15. září 2021.

V osudný den vyjížděla jednotka hasičů do domu v Masarykově ulici v Koryčanech původně k narušenému potrubí. Dvě minuty po příjezdu jednotky na místo plyn explodoval a rodinný dům, kde došlo k úniku plynu, rozmetal.

Výbuch zabil jednoho z hasičů, druhý zahynul pod sutinami domu. Těžká zranění utrpěli i další dva koryčanští hasiči. Událost otřásla celým hasičským sborem napříč republikou i obyčejnými lidmi. 

Pohřeb pětatřicetiletého Jaroslava Fily, dobrovolného hasiče z Koryčan na Kroměřížsku, který 15. září 2021 tragicky zahynul při výbuchu plynu v rodinném domě v Masarykově ulici v Koryčanech.
Slzy, pocty a déšť. V Koryčanech se loučili s hasičem, který zemřel při výbuchu

Úspěšný podnikatelka Ivana Trumpová, za svobodna Zelníčková, se narodila 20. února 1949 ve Zlíně v rodině architekta. Od dětství se věnovala sportu, ve dvanácti byla v lyžařské reprezentaci. Studovala Fakultu tělesné výchovy a sportu na Univerzitě Karlově. Z komunistického Československa v mládí odešla na Západ. 

Ve Spojených státech se prosadila jako uznávaná manažerka, kdy léta zdatně vedla podniky z impéria svého manžela a budoucího amerického prezidenta Donalda Trumpa. Po rozvodu s ním se pustila do vlastního byznysu. Úspěšně podnikala na poli kosmetiky, oděvů či šperků, věnovala se developerství. Její majetek se rozrostl do řádů miliard.

Ivana Trumpová zemřela letos v červenci na zranění z nehody ve svém newyorském bytě ve věku 73 let.