Mezi těmito obcemi je totiž skládka komunálního odpadu, kterou zastupitelé Kvasic začínají připravovat na rekultivaci. Více než měsíc tam těžká technika naváží zeminu, což řadě lidí znepříjemňuje život. Silnice je totiž neustále zaplavená bahnem a za deště je podle některých řidičů obtížné úsekem vůbec projet.

„Pokaždé když jedu autem do Kvasic, mám chuť se pak zastavit v myčce. Od té doby, co se na skládku naváží hlína, zůstává na cestě silná vrstva nečistoty, na které to hlavně po dešti hodně klouže. Člověk musí jet opatrně, aby nedostal smyk,“ postěžoval si Deníku například Tomáš Láník z Nové Dědiny.

Situace prý podle něj není lepší ani za suchého počasí. „Když je moc sucho a začne foukat vítr, tak jeden nevidí na krok, jak to tam práší,“ dodal Láník.

Nespokojených občanů je ovšem mnohem více, starostka Nové Dědiny Marie Musilová už také přijala několik stížností. „V minulém týdnu jich bylo asi pět. Řidiči jsou nespokojeni, když poprší, auta jsou špinavá. Naše skládka to ale není,“ informovala Musilová.

V Kvasicích zatím žádnou stížnost nepřijali, o problému ale vědí. Snaží se prý silnici podle potřeby uklízet. „Naši hasiči ji zastříkají, k dispozici máme i stroje, které cestu dávají do pořádku,“ potvrdil kvasický starosta Lubomír Musil.

Rekultivace skládky podle něj bude zahájena až v příštím roce, náklady by měly činit přes třicet milionů korun. Za tímto účelem si také chce obec podat žádost o dotace.

„Peníze ještě přislíbené nemáme, musíme zaktualizovat žádost o dotace ze Státního fondu životního prostředí,“ podotkl Musil.

Zeminu nyní navážejí přímo z Kvasic, kde pracují na nových rybnících. „Teprve je kopeme, jíl a ornici převážíme na tuto skládku,“ uzavřel kvasický starosta.