Většina utkání se letos kvůli časovému posunu hraje večer nebo v noci, například člen výkonného výboru FK Chropyně Pavel Beňa tak plánuje sledovat MS spíš doma. „Boje o medaile si však vychutnám s přáteli v hospůdce," prozradil Deníku fotbalista.

Fandit bude prý především dobrému fotbalu a fair play, výhru by ale přál Brazílii. „Mým vzorem byl Cafú i Pelé, Brazílii fandím od malička, líbí se mi jejich styl a vytříbená technika," dodal Pavel Beňa .

Česká reprezentace si podle něj účast na MS nezasloužila. „Bude trvat ještě několik let, než se nějakého většího turnaje zúčastní," míní mladík.

Stejný názor má i obránce fotbalového Spartaku Hulín Roman Číhal. „Jsem docela rád, že tam naši nebudou. Jejich nejlepší éra prozatím skončila," poznamenal šestadvacetiletý obránce.

Sledování mistrovství má i on samozřejmě v plánu, jeho favoritem je prý Belgie.

„Jedou trochu jiný model výchovy už od mládeže a teď se jim to začíná vyplácet. Mají mladý tým z nejlepších evropských týmů, který suverénně postoupil, hrají podle mého opravdu dobrý fotbal," vysvětlil Roman Číhal .

Co už nyní zvyšuje tep většině mužů, naopak nechává zcela chladným většinu žen. „Dávám přednost spíš hokeji a má to tak u nás asi celá rodina," podotkla například mladá maminka Veronika Michálková z Kroměříže.

Mistrovství světa ve fotbale je ale pro řadu lidí i příležitostí sejít se s kamarády v oblíbené hospůdce. Někde mají obří širokoúhlé televize, jinde dokonce i promítací plátna. Třeba v hospůdce Na kopečku v Holešově se prý ale zatím sledování sportovních klání tolik neujalo.

„Chodí k nám většinou jen štamgasti po práci na pár piv, ani na hokej nepřišlo moc lidí. Někteří chodí spíš do některé z holešovských heren," přiznala provozní hospůdky Kamila Nevřalová.

Ona sama navíc fotbal prý také moc nemusí. „Je podle mě dost nudný. To už se raději podívám na hokej, ten je takový živější," dodala.

To trenér hulínské fotbalové přípravky dětí si pochopitelně mistrovství ujít nenechá. „Nemám vyhraněného favorita, jsem ale zastánce dobrého fotbalu, takže pokud opravdu dobrý bude, rád se podívám," řekl Deníku Miroslav Nedbal.

Mezi malými hulínskými fotbalisty prý ale zatím nějaký mimořádný zájem o MS nezaregistroval.

„Hrají si svoji soutěž, soustředí se na své zápasy. Mají vždy velkou radost, když mohou s někým soupeřit," usmál se hulínský trenér.

O slavné fotbalové týmy se ale děti samozřejmě přeci jen zajímají.

„Především o vítězné kluby, jako je Chelsea nebo Barcelona, znají taky největší hvězdy, jako jsou Messi a Ronaldo," dodal trenér nejmladších hulínských fotbalistů.