„Žádali jsme už třetím rokem ministerstvo financí o devět milionů korun, abychom mohli zrekonstruovat místní základní školu, která je v dezolátním stavu. Ale marně,“ povzdechl si starosta Troubek – Zdislavic František Čech.
Plány dokonce letos dostaly konkrétní podobu.

„Máme zpracovanou studii, projektovou dokumentaci a už je také ukončena veřejná soutěž na dodavatele,“ informoval starosta a přiblížil, jak bude středisko volného času vypadat.

„V přízemí vznikne sociální zařízení a společenská místnost s kuchyňkou, které můžeme využívat například při veřejných zasedáních či volbách,“ popsal Čech.

V poschodí pak podle něj bude sídlit klubovna pro mládež a knihovna s internetem. „Ta se už v objektu nachází, ale je zastaralá,“ vysvětlil starosta.
S dvanáctimilionovou rekonstrukcí nakonec obci přece jen vypomůže ministerstvo financí. „Ještě ale nevíme, v jaké výši od nich příspěvek získáme. Pochopitelně se ale na investici bude podílet i obec,“ dodal starosta.

Ačkoliv ve Zdislavicích kromě hospody není žádné jiné společenské zařízení pro veřejnost, ne všichni občané jsou rekonstrukcí nadšeni.
„Nesouhlasím s tím, je to tady zbytečné,“ řekl například František Šprňa z Troubek.