„Skádrem, který máme, bychom do přeboru nemohli jít bez obav hned,“ řekl už vlistopadu předseda klubu ze Zborovic Radovan Kunc. „Ne že bychom nechtěli hrát co nejvýš, ale vnaší premiérové sezoně jsme se chtěli hlavně zachránit. Všechny nás podzimní výsledky zaskočily,“ potvrdil RadovanKunc.

Klub, jenž hraje vI. Atřídě poprvé ve své historii, působil většinu let vokresním přeboru. Vroce 2005nejvyšší okresní soutěž vyhrál a po roce se vrátil do I. B třídy. Na podzim postoupil do I. Atřídy až ze druhého místa. „Chceme se vI. Atřídě zabydlet. Už teď máme tým, který by vněm měl alespoň na střed tabulky,“ sdělilKunc.

Zborovicím se vzimní přípravě, kterou vyplňuje zimní turnaj vMorkovicích, zatím nedaří. „Výsledky nejsou dobré. Nastupujeme proti mnohem kvalitnějším mužstvům. Šanci dostávají všichni hráči. Ještě jsme nenastoupili vnejsilnějším složení. Vždy někdo chyběl,“ upřesnil Kunc. Jinak trénují hráči ve vlastních podmínkách.

Zatím odešel jen Gröpl, jenž absolvuje přípravu vHanácké Slavii Kroměříž. Kádr budou tak tvořit především odchovanci, které doplní hráči, kteří nedostali dostatek prostoru vMorkovicích.

Kvasice jsou po podzimu vtabulce I. Atřídy na druhém místě. „Pokud by se týmu podařilo soutěž vyhrát, uděláme vše proto, abychom mohli hrát vKvasicích vyšší soutěž. Určitě by se tým musel doplnit alespoň odva hráče,“ prozradil předseda klubu Zdeněk Budinka.

Kvasice hrají vrámci zimní přípravy na turnaji vHulíně. Hráči už mají za sebou také čtyřdenní soustředění vKarlovicích. Ke změně došlo před startem jarních odvet na trenérském postu. Marcela Vojtáška vystřídal Antonín Dobeš. Vminulosti trénoval mládežnická mužstva ve Slušovicích, ve Zlíně a byl také vLužkovicích.

Jedinou výraznou změnou vkádru je zatím jenom návrat Martina Chorého zpět do Skaštic. „Oposilách jednáme. Vpřípravných zápasech se zatím neobjevila žádná nová tvář,“ dodal Budinka. Jarní část sezony odehrají Kvasice opět na vedlejším travnatém hřišti. Hlavní plocha bude slavnostně otevřena 26.července. Do Kvasic přijede mužstvo fotbalových internacionálů.

Opačné starosti než Zborovice a Kvasice mají vŽalkovicích. Místní klub je po podzimu na 11.místě. Přípravu zahájili hráči 11.ledna a nabírání fyzičky jim zpříjemňuje účast na zimním turnaji vHulíně. Žalkovice vpremiérovém utkání remizovaly sTroubkami 1:1. Kádr pro jarní odvety se vtěchto dnech tvoří. „Odešel Šturza.

Onových jménech se zatím bavit nebudeme, na to je ještě brzy,“ řekl sekretář klubu Radomír Pala. Vposledních letech Žalkovice spolupracovaly sHanáckou Slávií Kroměříž, ale příliv hráčů je vtéto chvíli trošku utlumen. „Dřív unás na hřišti trénovala Hanácká Slavia a její hráči chodili knám hostovat. Dnes je všechno samozřejmě openězích, ale nadále máme zájem ospolupráci,“ dodalPala.

Žalkovice nechtějí nechávat záchranu až na poslední kolo, kdy se stres a napětí stupňují. „Podzim byl pro nás trošku netypický. Po úspěšné sezoně, kdy jsme skončili na druhém místě, začal být onaše hráče zájem. To nám paradoxně moc nepomohlo. Nakonec jsme tým před sezonou šili horkou jehlou. To se projevilo na výsledcích,“ přiznal sekretářklubu.

I. Atřída je pro klub vŽalkovicích maximem. Stím souhlasí isekretář Radomír Pala. „Po stránce finanční určitě. Bojujeme okaždou korunu, abychom byli schopni zabezpečit chod oddílu. Máme pět mužstev, a to není legrace,“ řekl závěrem sekretář Žalkovic.