„Nové podlažní zařízení ve tvaru písmene L zvyšuje kvalitu bydlení pro obyvatele, také díky snížení počtu lůžek na jednotlivých pokojích. Ty jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením i hydraulickou vanou,“ informoval mluvčí Zlínského kraje Milan Plesar.
V budově jsou mimo jiné i terapeutické dílny, sklady pro prádlo i zdravotnický materiál, společenská a úklidová místnost, jídelna, ošetřovna a zázemí personálu.

Stavba nového objektu trvala déle než rok, stěhování klienty čeká počátkem nového roku. „Nechceme narušovat vánoční atmosféru a pohodu, tak se do toho pustíme až po svátcích,“ vysvětlila vedoucí zařízení Jana Hošková.
V novém budou podle ní žít klienti z vedlejší přilehlé budovy, a i tu navíc možná v příštím roce čeká oprava. „Byli bychom rádi za rekonstrukci, poté by v objektu mohlo být třeba chráněné bydlení pro zhruba čtrnáct klientů. Jisté to ale ještě není,“ upozornila Hošková. Na stavbě nové budovy se finančně podílelo hned několik investorů, například ministerstvo práce a sociální věcí, Zlínský kraj a Sociální služby Uherské Hradiště, pod něž zborovický domov spadá.

Do budoucna by pak hned vedle nové budovy mohla vyrůst ještě jedna novinka.
„Chtěli bychom tam udělat krytý bazén, aby se naši klienti hlavně v letních měsících mohli koupat,“ uzavřela Hošková.