Protože se tak v jeho případě nestalo zdaleka poprvé a navíc tentokrát ujížděl policejní hlídce, která jej chtěla zkontrolovat, skončil ve vazbě a hrozí mu v krajním případě až šest let za mřížemi.

„Vyšetřovatel Oddělení obecné kriminality v Kroměříži proti třicetiletému muži z Kojetína v předešlých dnech zahájil trestní stíhání a to pro trestné činy násilí proti úřední osobě, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a poškození cizí věci,“ potvrdila kroměřížská policejní preventistka Barbora Balášová.

Obviněný podle ní během posledních tří měsíců uplynulého roku usedl nejméně devětkrát za volant osobního auta, i když nikdy nevlastnil řidičské oprávnění.

Tragická srážka auta s chodkyněmi v centru Kroměříže 31. prosince 2021
Silvestrovská tragédie v Kroměříži: auto srazilo ženy, jedna zemřela na místě

„Z policejních kontrol se neponaučil, naopak bylo zřejmé, že se řízení motorových vozidel nehodlá vzdát. Také poslední den roku usedl za volant Škody Superb a vyrazil z Kojetína do Kroměříže a poté z benzínové čerpací stanice směrem na Hulín,“ popsala policejní mluvčí.

Za Kroměříží ovšem chtěla výtečníka chtěla zastavit hlídka místního obvodního oddělení ve služebním voze.

„Na nápis STOP však muž vědomě nereagoval a začal před hlídkou vysokou rychlostí ujíždět. Těsně u Hulína, před železničním přejezdem, jej policisté předjeli, ale řidič pronásledovaného vozidla prudce zabrzdil, otočil se a vydal se zpět na Kroměříž,“ vylíčila Barbora Balášová.

Při jízdě muž ohrožoval ostatní auta, před Kroměříží se ale policistům podařilo škodovku znovu dojet, a ta na první světelné křižovatce odbočila prudce vpravo.

Silvestrovský výšlap na Svatý Hostýn, 31.12.2021
Svatý Hostýn na Silvestra opět praskal ve švech. Podívejte se

„Vinou vysoké rychlosti přejela do protisměru. Hlídka se v ten moment pokusila předjet vozidlo ve svém jízdním pruhu, ale škodovka vracející se do pravého jízdního pruhu jim uzavřela cestu. Navíc pravou zadní částí narazila do levé přední části služebního auta,“ dodala mluvčí.

Pronásledování pokračovalo ve směru na Skaštice, kde se do třetice policistům podařilo auto předjet.

„Třicetiletý řidič se ještě snažil objet policejní vůz zprava, neměl však dostatečný prostor a narazil levou přední částí do pravé části služebního vozu a nakonec skončil v poli. Policisté pak řidiče pod pohrůžkou namířené střelné zbraně donutili spolupracovat,“ řekla mluvčí.

Protože se muž opakovaně dopouštěl maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, z policejních kontrol si nic nedělal, naopak se jim snažil rychlou a nebezpečnou jízdou vyhnout, podal tentokrát vyšetřovatel návrh na vzetí obviněného do vazby.

„Jen shodou náhod nedošlo při počínání obviněného k žádné újmě na zdraví. Škoda na služebním vozidle se vyšplhala na osmdesát tisíc korun, muži nyní hrozí až šest let vězení,“ uzavřela Barbora Balášová.