Tentokrát se podél přehrady postavilo devadesát závodníků, kteří soutěžili ve dvojicích. Celý závod byl rozdělen do několika etap, při kterých si soutěžící měnili pozice u vody. „Během dne nejlepší dvojice uloví okolo šedesáti ryb. Žádnou z nich si ale nenechávají, všechny končí zpět ve vodě,“ přiblížil organizátor akce Miloslav Šlesinger.

Podobně skončil také jeden z úlovků závodníka Roberta Štolby z Brna, který začal s rybolovem před deseti lety. „Je to pro mě příjemný relax, protože je člověk v přírodě a na čerstvém vzduchu. Velkých závodů se neúčastním, ale sem do Jestřabic jezdívám,“ přiznal rybář, jehož dosud největším úlovkem byl téměř sedmdesáticen­timetrový pstruh a více než devadesát centimetrů dlouhá štika.

„Občas si nějakou rybu vezmu i domů, ale určitě nemám problém vrátit ji zpět do vody,“ dodal Štolba.

Při sobotním závodě nakonec rybáři ulovili třináct set osmdesát ryb. Nejčastěji se na mušky něchali nalákat pstruzi, štiky i kapři. Na stupně vítězů se nakonec postavila dvojice závodníků Vladimír Schmida a Jiří Zachar. Kromě pohárů si domů odváželi také ceny v podobě sportovního oblečení a rybářského vybavení.