Do akce vyrazilo čtyřicet sedm policistů, šest strážníků a tři sociální pracovníci. Většinu dětí policisté předali rodičům. Nejhorší situace podle kroměřížské policejní mluvčí Blanky Králové byla v morkovické Sýpce.

Tam našli policisté pod vlivem alkoholu dvanáct dětí, u třech dívek byla hladina alkoholu vyšší než jedno promile.

„Dramatickou se ale stala hlavně kontrola holešovské restaurace Sokolovna, kde se konala zábava. Policisté zjistili pět opilých mladistvých. Dvěma z dívek, kterým bylo sedmnáct let, naměřili dokonce hladinu alkoholu 1,13 a 1,77. Dotyčné pak předvedly hysterický výstup a za žádnou cenu se nechtěly nechat odvést k rodičům,“ informovala Králová.

Jedna z výtečnic se dokonce pokusila hlídce utéci.

„Skončila na policejní služebně, kde si ji rodiče vyzvedli. Na služebně s ní byl i sedmnáctiletý chlapec, jako její partner totiž nezvládl prováděnou kontrolu a agresivním způsobem se jí snažil zabránit. Pro opilost a své chování byl převezen na záchytnou stanici do kroměřížské nemocnice k vystřízlivění,“ upozornila policejní mluvčí. Policisté zkontrolovali celkem 151 lidí ve dvaceti osmi podnicích.

„V ojedinělých případech byl alkohol zjištěn ještě v několika dalších podnicích, ale i venku a před restaurací či v parku. Například v Bystřici pod Hostýnem posedával na lavičce v parku patnáctiletý kluk. Policisty zaujal, tak mu dali dýchnout. Výsledkem bylo 0,81 promile,“ podotkla Králová.

Blokových pokut policisté rozdělili sedm, a to osobám, od kterých děti alkohol získaly. V některých případech to byla obsluha podniku, v jiných starší kamarádi. Čtyři osoby byly navíc kontrolovány na přítomnost drogy, u všech byl výsledek negativní,“ dodala Králová.

Dodala, že podobné preventivní akce se budou samozřejmě konat i v dalších týdnech a měsících.