K podání obvinění došlo podle mluvčího brněnského státního zastupitelství Hynka Olmy 1. června letošního roku. „Příslušník policie je stíhaný pro trestný čin zneužití pravomoci veřejného činitele,“ potvrdil Olma. V případě, že se policistova vina prokáže, může jít do vězení na šest měsíců až tři roky.

Před soud půjde člověk, který na veřejnost vynesl snímky mrtvé ženy

Mladý pracovník Okresního ředitelství policie České republiky Kroměříž je obviněn proto, že předal dalším osobám na digitálním médiu neoprávněně pořízenou fotodokumentaci k dopravní nehodě se smrtelnými následky. Snímky pak následně skončily na internetu.
I přes toto trestní stíhání je však policista i nadále ve službě. „Ředitelství čeká na vyjádření soudu. Teprve pak se rozhodne, co bude následovat,“ řekla mluvčí kroměřížské policie Květoslava Malenovská.

Ke smrtelnému zranění šestapadesátileté ženy z Kojetína došlo letos v březnu v prostorách autobusového nádraží v Kroměříži. Jen několik dní poté, co policie pořídila fotodokumentaci potřebnou k vyšetřování případu, se snímky objevily na nejméně dvou veřejně přístupných internetových serverech.

Řidič autobusu, který březnovou tragédii zavinil, stanul před soudem minulý týden. Čelí obvinění z trestných činů ublížení na zdraví a neposkytnutí pomoci ve stádiu pokusu. Pokud se jeho vina potvrdí, může jít do vězení až na pět let. Nyní čeká soud i policistu, s jehož přičiněním se fotografie mrtvé ženy objevily na webu.