Jasno ve věci není ani po čtvrtečním jednání zastupitelů. Členům ODS se zdá být předložený návrh pro město velmi nevýhodný. „Obáváme se, že by ztratilo vliv na řízení vodáren, hrozí riziko ztráty dotací z evropských i českých zdrojů a také jsou ve smlouvě nastavené vysoké pokuty pro město,“ poznamenal místostarosta a člen ODS Petr Sedláček.
Naopak starosta Miloš Malý (ČSSD) vidí smlouvu jako správné řešení. „Máme snahu zachovat vliv města v kroměřížských vodárnách tak, aby nebylo možné tuto společnost do budoucna prodat. Tento bod ostatně zazněl i ve volebních programech sociálních demokratů, Strany zelených, Šance pro Kroměříž a KDU ČSL,“ vyjmenoval starosta.
Podle něj podobné ustanovení ve volebním programu měla i ODS. „Když se ovšem podíváme na jejich skutečné kroky, je vidět, že vedou jiným směrem,“ podotkl Malý.
Se čtvrtečním jednáním zastupitelstva, na kterém podal návrh, aby se dále jednalo o obsahu dohody, je starosta spokojený. „Podpořilo mě osmnáct zastupitelů z dvaceti šesti. Proti byl pouze klub ODS, s čímž jsme ale počítali,“ uvedl Malý.
Představitelé ODS v čele s Petrem Sedláčkem zůstávají nadále skeptičtí. „Myslíme si, že tuto dohodu nelze upravit tak, aby byla pro město přínosná. I když měly ostatní strany ve svých programech, že mají snahu udržet vliv města Kroměříže ve vodárnách, tak tato připravovaná dohoda absolutně jakýkoliv vliv města ve VAK ruší, protože předává řízení této společnosti do rukou druhému menšinovému akcionáři. Myslím si, že to je absolutně nepřijatelné,“ uvedl Sedláček.
„Když vodárny řídit nechceme nebo neumíme, tak je lepší je prodat. To, že si zachováme vlastnictví akcií, ale řízení předáme někomu jinému, je ta nejhorší možná varianta, protože z toho nezískáme nic ani teď ani do budoucna,“ míní místostarosta.