Primátorka nastoluje mafiánský systém, prezident je podvodník a lidé musejí budovat rudé gardy. To řekl na včerejším jednání zastupitelstva města Zlína zastupitel Josef Šlahař (KSČM)

Ostrá slova zvolil Josef Šlahař v diskuzi na začátku včerejšího jednání, kdy vyjadřoval nespokojenost s odpovědí zlínské primátorky na svou interpelaci ze dne 29. března. Tehdy žádal seznam všech, kteří zlínskou radnici zastupují ve vedení společností s majetkovou účastí města.

„Paní primátorko, vůbec jste mě nepřesvědčila o věrohodnosti těchto orgánů, ba naopak jste mi potvrdila to, jak pokračujete po vzoru největšího podvodu minulého století privatizace podvodníkem občanem Klausem a nastolení mafiánsko-zlodějského systému,“ pronesl rozhořčený zastupitel. To mu vyneslo velkou nelibost jeho kolegů. Ti podají podnět pro zahájení trestního stíhání za pomluvu a také podporu hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka za slova, že obyčejným lidem nezbývá nic jiného, než budovat rudé gardy a ustavit rudé odbory.

Podle primátorky Zlína Ireny Ondrové (ODS) se Josef Šlahař dopustil hned tří trestných činů. Například výrok „…privatizátorem a podvodníkem občanem Klausem…“ je podle kritiků trestným činem pomluvy občana (prezidenta Václava) Klause. Jiným trestným činem, kterého se měl Šlahař včera dopustit, je podpora a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka slovy: „Dneska nám obyčejným lidem nezbývá nic jiného, než začít tady budovat rudé gardy a dávat dohromady rudé odbory.