Kroměřížská firma Plastika například nabízí svým zaměstnancům zdarma plavání v krytém bazénu. „Jeden zaměstnanec si s sebou může vzít tři děti. Vstupy uhradíme formou faktury,“ objasnil personální ředitel Tomáš Urban.

Jeden vstup do bazénu přitom v Kroměříži stojí pro dospělého třicet korun, permanentka na deset vstupů dvě stě padesát. Dají se tam pořídit i permanentky na saunu a solárium.

„Pokud si z podniku objednají více permanentek, uhradí se většinou fakturou. Dají se však zakoupit i jednotlivě v pokladně nebo v kanceláři,“ vysvětlil vedoucí provozu Ctirad Brázdil.

Kroměřížská Plastika svým zaměstnancům také proti náležitému dokladu proplácí vstupenky z libovolných kulturních a sportovních akcí až do výše čtyř tisíc korun za rok na člověka. „Přispíváme jim i na rehabilitaci, dovolenou, zdravotní pomůcky nebo na penzijní připojištění,“ doplnil personální ředitel firmy.

Podle něj lidé nejvíce využívají příspěvků na zdravotní pomůcky, nejméně naopak sportovních aktivit.
Podnik PAL Kroměříž nabízí zhruba stovce zaměstnanců permanentku na masáže. „Dříve jsme jim zaplatili čtyři z pěti vstupů, letos to bude možná osm z deseti. Čekáme ještě na nabídky od masérů,“ nastínil personalista Eduard Nesiba.

Z benefitů poskytují zaměstnancům týden volna navíc, placené pracovní volno v případě svatby nebo úmrtí v rodině, příspěvky na společné večírky a sportovní akce ve výši sto korun na zaměstnance. „Sto dvaceti pracovníkům platíme jazykové kurzy,“ doplnil Nesiba.

Vedení kroměřížské psychiatrické léčebny přispívá z fondu kulturních a sociálních potřeb (FKSP) každému zaměstnanci tisíc korun ročně na aktivity sloužící posílení zdraví nebo na rekreaci. „Kromě toho jim poskytujeme například bezúročné půjčky a přispíváme na všechno, co lze hradit z FKSP,“ podotkl ředitel léčebny Miroslav Koupil.

Některé kroměřížské firmy a školy využívají masérských a rehabilitačních služeb Vladimíra Dudy.
„Za permanentku na pět vstupů u mě klienti zaplatí devět set korun, na deset vstupů tisíc osm set. Je tam sleva zhruba padesát korun na vstup,“ podotkl Duda. Když někdo permanentek nevyužije, zaplatí za vstup od sto osmdesáti do tří set korun.