Proti návrhu města se začali bouřit rodiče: v rámci svého sdružení při 2. ZŠ se rozhodli vydat prohlášení, které postoj města odmítá. Jedna z maminek školáků vidí sloučení škol jako nepřípustné.

„Každá škola přece jede podle svého vzdělávacího programu, děti mají jiné návyky i osnovy. Stmelením by byla narušena kontinuita vzdělávání," tvrdí žena, která si nepřála být jmenována.

Rodiče holešovských školáků mají možnost sbírat podpisy na petiční archy proti záměru radnice. „Byla jsem ale informována paní ředitelkou, že nemám v aktivitě dále pokračovat a počkat do výsledku pondělního zasedání," dodala pro Deník maminka.

Ředitelka školy Drahomíra Konvalinková se včera omezila na strohé konstatování.

„Dnes se z této pozice nemůžu k situaci vyjádřit. Určitě se zvedla vlna nevole ze strany rodičů, ale chtěla bych to nyní ustát, dokud se nedozvím přesné údaje, co a jak se zamýšlí. Nechceme nic uspěchat, abychom se nepoškodili," řekla včera Deníku .

Vedení města zatím situaci nevidí tragicky. „Chceme to nejlepší pro školu i pro obyvatele města, určitě bych žádné rozhodnutí nehrotil. Nejedná se o zrušení nebo o to, že by se budova měla změnit na něco jiného. Veškeré údaje k otázkám, proč školu reorganizovat, má na pondělí připravit vedoucí školského odboru," poznamenal holešovský místostarosta Jaroslav Chmelař.

Potvrdil pondělní termín jednání mezi vedením města a zástupci obou dotčených škol a školských rad.

Podle vedoucího školského odboru Petr Chvátala se bude v pondělí diskutovat o možnostech. „První fáze nejedná o zrušení školy, spíše přemýšlíme o řešení. Do konce dubna musí být vyhlášen konkurz na ředitele škol, uvažujeme tedy, zda konkurz vůbec uskutečnit," vysvětlil Chvátal.

Jedním z hledisek může být ubývající počet dětí a rostoucí náklady. „Dětí se rodí málo i na Holešovsku. Zatímco před deseti lety jsme měli šestnáct stovek žáků, nyní je jich o čtyři sta méně. Úbytek je jednoznačný, finanční nároky také nejsou zanedbatelné. Pokud to přepočítáme na jednoho žáka, náklady se o dost zvýšily," poznamenal Chvátal.

Fámy, že by ve stávající budově ve Smetanových sadech mohlo být něco jiného než škola, ale odmítá. „Nikdy jsem od vedení města neslyšel, že by ve stávající budově mělo být něco jiného," uzavřel.