Myslí si to také starosta Kroměříže Jaroslav Němec.

„Zájemci by proto s registrací neměli váhat, pokud se chtějí letos účastnit aktivně a nechtějí ho pouze sledovat z míst pro diváky,“ uvádí Němec.

„Vybarvený běh totiž kromě sportu nabízí dobrou zábavu a kulturní využití pro domácí i přespolní, pro malé i velké a staré i mladé,“ dodává starosta Jaroslav Němec.

V loňském roce se běhu, který je propagací zdravého životního stylu, zúčastnilo téměř 1900 lidí. Bližší informace k poslaní a průběhu závodu podává radniční mluvčí Jan Vondrášek.

„Účastníci budou muset projít různá stanoviště a barevné zóny. Nejde přitom o čas, ale o zábavu. Lidé budou vybarvovat sami sebe i ostatní startující, každý dostane balíček zdravotně nezávadných a v přírodě odbouratelných barev,“ říká Vondrášek.

„Podmínky registrace a účasti v běhu jsou stejné jako v předchozích letech. Startovné v tuto chvíli až do dne konání běhu činí 250 korun. Registrace účastníků začne na Velkém náměstí v sobotu 8. června v 9:00, program v 10:30. Start běhu je plánován na 11:30. Po vyhlášení cen v 12:40 bude pokračovat doprovodný program,“ nechal se slyšet Vondrášek. V rámci programu vystoupí zpěvácí Thom Artway a Michal Hrůza. Chybět nebude ani bubenická show s brazilskými tanečnicemi.

Trasa zůstává v letošním roce stejná jako v loňském roce, důvodem je stále probíhající rekonstrukce části Vodní ulice.