Podle vedoucího archeologického oddělení Slováckého muzea v Uherském Hradišti Miroslava Vaškových pochází nález z přelomu třetího a čtvrtého století našeho letopočtu.


Správce Archeoskanzenu objevil hřeben před několika dny. „Sadil jsem stromek, a když jsem rýčem vyhazoval hlínu, uviděl jsem něco, co už jsem znal. Tento hřeben však byl o poznání zdobnější,“ prozradil.


Oba germánské hřebeny, které se v rozmezí dvou let u Modré našly, skončily v rukou archeologů Slováckého muzea. „Oba vypadají, že je vytvořil stejný autor, z čehož se dá usuzovat, že v této lokalitě byla dílna. Je to překvapení, protože germánské nálezy jsme tady už neočekávali. V druhé polovině května zde budeme provádět výzkum, který by mohl potvrdit germánské osídlení toho místa,“ doplnil vedoucí uherskohradišťských archeologů.


Lokalita mezi replikami slovanských obydlí skrývá podle archeologů ještě mnoho zajímavých věcí, nepochybuje o tom ani Luděk Galuška z Moravského zemského muzea v Brně. „Když se Archeoskanzen stavěl, prováděl se výzkum jen v místech, kde stojí jednotlivé objekty. Takže se zdá, že na sto procent můžeme očekávat ještě více zajímavých nálezů,“ dodal archeolog Galuška, který se specializuje na raný středověk.