Již tradičně pro členy kroužků pořádá SVČ TYMY na závěr školního roku takzvanou“ Zahradní slavnost“, při které se loučí s uplynulým školním rokem. Ta letošní se konala v neděli 16. června. „Kvůli předpovědi počasí jsme ji museli přesunout do prostor tělocvičny, ale i tak se moc vydařila,“ uvedla ředitelka.

Pro děti i dospělé byl připraven pestrý program, v rámci kterého nechybělo také několik překvapení. V úvodu zazněla hymna TYMY a společný taneček, pak se děti na chvíli přesunuly do zahrady, kde na ně čekaly dvě krásné černé ouessantské ovečky. Jakmile je děti pozdravily a seznámily se s nimi, přesunuli se zpět do tělocvičny. Tam děti čekalo druhé překvapení – a tím byla dětská kapela DOCELA, která přijela ze Vsetína.

„Tato kapela u nás hrála naposledy před rokem na Dětském dnu a od té doby se stala docela známá kapela.Úspěšně se zapojila také do mezinárodní soutěže Česko - Slovensko má talent. Po několika úvodních písních kapelu DOCELA vystřídala Míša Slouková alias MÍJA se svojí minishow plnou písniček, tanečků a soutěží. Míšu vystřídala opět kapela DOCELA s několika hudebními hity, které udělaly radost také dospělákům,“ jmenovala vystupující Vaclachová.

V polovině programu proběhla soutěž kroužků.

„Některé kroužky se velmi pečlivě na tuto slavnost připravovaly – například Zrníčko se předvedlo v krásných nových tričkách. Také výtvarné kroužky si namalovaly trička a vyrobily papírové klobouky. Oba tyto kroužky si právem zasloužily dort, který dětem udělal velkou radost,“ nechala se slyšet ředitelka. Dále dort získaly také taneční kroužky za celoroční reprezentaci TYMY na různých soutěžích. „Zkrátka nepřišly ani kroužky sportovní, hudební a ostatní. Také na ně čekala sladká odměna,“ sdělila Jarmila Vaclachová.

V této části děti také předaly květiny svým vedoucím a poděkovaly za celoroční práci. Kytičku dostali také všichni ostatní pracovníci TYMY, kteří se rovněž podílí na zabezpečení provozu a všech akcích v TYMY i mimo. Poté opět přišla na řadu MÍJA, která v této části vtáhla do programu také rodiče, nechyběla ani gratulace tatínkům k jejich nedělnímu svátku otců!

Program slavnosti si užívali všichni – děti i dospěláci, uskutečnila se také autogramiáda s Míšou a mladými hudebníky. Pro děti bylo připraveno také malování na obličej a nechybělo také občerstvení. Při odchodu všechny děti dostaly nafukovací balonky a malé dárečky.

„Děkujeme všem, kteří se zúčastnili, přejeme všem dětem i dospělým krásné léto a těšíme se na všechny v novém školním roce 2019 -2020. Přejeme všem krásné prázdniny,“ popřála Jarmila Vaclachová.