„Nabídka sortimentu mi letos přišla snad ještě pestřejší, než tomu bývalo dříve. Nakoupili jsme dobře, nic nám tady nechybí. Dojem kazí jen rozbitá silnice a škaredé zastávky,“ zhodnotil letošní Florii Petr Šulák, jenž do Věžek přijel ze Vsetínska. Podle mluvčí výstavy Jany Navrátilové se zájem návštěvníků soustřeďuje na tradiční zboží. „V kurzu jsou trvalky, skalničky, okrasné dřeviny, čím dál větší zájem je i o pergoly, zahradní nábytek či krby,“ přiblížila Navrátilová.S průběhem jarní výstavy byl spokojen i starosta Věžek Bedřich Gardavský, jenž však nyní již myslí na chystanou rekonstrukci průtahu přes obec.

Oprava silnice by měla začít nejpozději v červenci

„Problém je v tom, že zatím není vydáno stavební povolení. Teprve je vyvěšena vyhláška, bude to trvat asi dva měsíce. Chtěli bychom, aby oprava začala nejpozději v červenci. Je otázka, jak se dohodneme s krajskou správou silnic na realizaci,“ obával se Gardavský.

Podle šéfa Ředitelství silnic Zlínského kraje Bronislava Malého momentálně probíhá výběrové řízení na zhotovitele akce, jež obnáší výměnu asfaltové vrstvy v délce devíti set padesáti metrů a kompletní vozovky o délce osmdesáti metrů. „Práce by měly být hotovy do šesti týdnů. Pokud bude vše obec chtít stihnout do druhé výstavy, tak to ctíme,“ uvedl Malý s tím, že náklady na opravu činí asi deset milionů korun.

Po skončení jarní výstavy Floria se obec chystá na rekonstrukci průtahu

Věžecký starosta však tvrdí, že do letní výstavy, která začíná již 4. srpna, hotovo být nemusí. „Obávám se, že vše tak rychle nepůjde. Je potřeba vybudovat silniční kanalizaci. Součástí prací bude i oprava chodníků a obrubníků, budování nových zálivů a přeložky vodovodní a elektrické sítě a instalace dvou nových, do dřeva laděných čekáren. My chceme, aby tyto práce probíhaly v souladu. Jinak si to nedovedu představit.

Avizovaných šest týdnů by bylo velice pěkných, byl bych rád, ale já tomu moc nevěřím,“ sdělil Gardavský a dodal, že obec bude do oprav ze svého investovat dva a půl milionu korun.


Kromě vyřešení bolavého problému se Věžky zbaví právě i stížností návštěvníků Florie. „Na opravu cesty čekáme určitě již více než deset roků. Nejreálnější to bylo v roce 2002, jenže potopila se nám matička Praha a nebyly finanční prostředky na nic jiného. Pro obec bude nová cesta znamenat strašně moc. Lidé už nám špatný stav silnice nebudou mít za zlé, byť obec za to nemůže. Komunikace je totiž ve vlastnictví Zlínského kraje,“ uzavřel Bedřich Gardavský.