„S více než dvěma sty stánky k nám na výstavu dorazilo asi sto sedmdestát vystavovatelů ze čtyř zemí," informoval už ve čtvrtek Roman Jelínek ze společnosti TSO Věžky, která výstavu pořádá.

S návštěvností jsou prý organizátoři prozatím spokojeni, celkem očekávají třicet až čtyřicet tisíc lidí.

„Bude ale samozřejmě záležet na počasí. První dny byli stánkaři spokojeni, lidé opravdu nakupovali ve velkém, vraceli se s nakoupenými věcmi i třeba třikrát do auta," podotkl organizátor.

Lidé na výstavě najdou všechno od přísad přes ovocné stromky, různé druhy okrasných kytiček, spoustu košíkářů i třeba zahradní nábytek nebo zemědělskou techniku, která tady dříve nebývala. Především pro inspiraci a radu přijela do Věžek Lenka Coufalová z Vyškova.

„Se zahrádkařením teprve začínám, koupili jsme si totiž teprve před nedávnem s manželem domek. Nakoupila jsem si podle rad prodejců tedy pro začátek nějaké nenáročné květiny, sazeničky jahod a také nějaké nářadí, které se mi bude na zahradě hodit," poznamenala žena.

S jasným cílem naopak jela na výstavu dvaapadesátiletá Ludmila Plachá.

„Pěstuju převážně jen bylinky a chtěla jsem si koupit nějaké nové. Pořídila jsem dobře, koupila jsem tři druhy, které doma zatím ještě nemám. Jinak je tady spousta dobrot, kterým jsem taky neodolala," usmála se.

Pro zpestření návštěvy je po celou dobu výstavy připraven také doprovodný program včetně špičkových dechových kapel: v pátek Moravanka, v sobotu Stříbrňanka a poslední den výstavy Boršičanka. V rámci výstavy jsou na Selském rynku k mání také farmářské trhy.

„Tady mají lidé možnost si koupit vše od pečiva až třeba po kožené zboží. Jedná se opravdu o domácí výrobce, ne o žádné překupníky," ujistil za pořadatele Roman Jelínek.

V pátek návštěvníky čekala řezbářská show s motorovou pilou, ukázka umění baristů nebo také hod oboustrannou sekerou.

„Na sobotu je zase připravena show gastronomická a dražba řezbářských děl, ze které výtěžek poputuje na výsadbu aleje ve Věžkách," objasnil organizátor.

Atmosféru pak po oba dny podtrhe také domácí zabíjačka nebo lidové zvyky a obyčeje vinařů při koštu vína.