Síť závlahového potrubí včetně trysek je zapuštěná v hloubce čtyřiceti centimetrů pod povrchem trávníku.

„Pokud je potřeba zavlažovat, zapne se čerpadlo, trysky se tlakem otevřou a dochází ke kropení,“ vysvětlil fungování systému Richard Novák ze Správy majetku města Hulína.

Podle starosty Romana Hozy jsou fotbalisté Sokola v Záhlinicích velmi aktivní a jako velké plus vnímá také velký zájem dětí o fotbal a sport obecně.

V Kroměříži si připomínali 77. výročí osvobození města.
V Kroměříži si připomněli osvobození města, přijela i rumunská velvyslankyně

„S ohledem na skutečnost, že po úmrtí dlouholetého spolehlivého správce hřiště pana Ladislava Paštěky nebylo reálné personálně zajistit péči o trávník klasickým způsobem, který vyžadoval přítomnost správce na hřišti často celé dny, automatická závlaha byla rozumným řešením,“ konstatoval starosta.

Nový závlahový systém vyšel město na 445 tisíc korun bez DPH.

„Našli jsme v rozpočtu prostředky a vyšli požadavku záhlinických fotbalistů vstříc. Věřím, že pan Paštěka starší by měl radost a že radost mají i všichni místní sportovci,“ dodal Hoza.

Novinku vítají také přímo záhliničtí fotbalisté.

„Jde o moderní řešení hodné 21. století, které nám výrazně pomůže s péčí o trávník. Jsme opravdu vděční, že se jej podařilo na našem hřišti naistalovat,“ prohlásil předseda Sokola Záhlinice Ladislav Paštěka mladší.