Petr Hřibňák přišel na náměstí v Kroměříži demonstrovat již podruhé.

„Přišel jsem, protože jsem pro odstoupení agenta StB z čela vlády,“ uvedl Hřibňák.

Kvůli jiným povinnostem bohužel nepojede ani na další demonstraci do Prahy na Letnou.

„Ale v duchu podpořím všechny, kteří tam budou,“ vzkazuje Petr Hřibňák.

„Myslím si, že současná politická situace není správná. Představitel státu by měl být příkladem pro obyčejné lidi, například v tom, jak dodržuje zákony. Podle těchto měřítek to není žádný vzor. Ani předseda vlády, ani prezident. Jen těžko budu vysvětlovat vlastním dětem, že se mají chovat dobře, když vidí takový negativní příklad,“ řekl Deníku Petr Hřibňák.

Něco takového se může stát jen v banánové republice

I další z demonstrantů má jasno.

„V Kroměříži demonstruji podruhé, protože se mi nelíbí, co se v Česku děje. Zatím jsem v Praze na demonstraci nebyl, ale pokud se situace brzy nenapraví, asi zajedu i tam,“ je přesvědčen Stanislav Páter, který se dnes také objevil mezi demonstranty na kroměřížském Velkém náměstí.

„Osobně se mi nelíbí, že je předseda vlády usvědčený lhář, jak jsme všichni viděli. Byl agent StB, o tom rozhodl soud. A zřejmě je i defraudant,“ nechal se slyšet nespokojený občan.

„Jeho střet zájmů je tak extrémní, že jen těžko budeme ve světě hledat větší. Možná v nějaké banánové republice. Ale Česká republika je demokratický stát a my se musíme zasadit, aby nám to tak vydrželo,“ uvedl rozhořčený Stanislav Páter.