Důvodem byl naprosto nevyhovující stav dosavadních prostor v ulici 6. května v Bystřici pod Hostýnem. Nová budova se začne stavět v listopadu a hotovo pak má být podle plánů v prosinci příštího roku.

„V současnosti zdravotníci sídlí v pronajatém podkroví dvoupatrové budovy a těžce se tak dostávají ke garážím sanitních vozidel,“ vysvětlila Helena Mráčková z kanceláře zlínského hejtmana.

Prostory jsou podle ní nevyhovující ještě z řady dalších důvodů a proto se záchranáři přestěhují za Základní školu Bratrství, kde nová budova vznikne. Tento pozemek navrhli přímo pracovníci bystřické radnice.

„Podle záměru krajského odboru sociálních věcí a zdravotnictví bude mít zděný objekt dvě podlaží. V prvním jsou navrženy pracovny záchranářů se záchody, nejrůznější sklady a také garáže pro sanitní vozy,“ nastínila Mráčková.

Druhé patro pak podle ní bude patřit pokojům a pracovnám lékařů, řidičů a dalšího personálu. Chybět nebudou šatny a sklad tiskopisů.

„Na pozemku pak bude osm parkovacích míst pro osobní auta. Cena celého projektu je téměř dvacet a půl milionu,“ uzavřela Mráčková.