Gastrofestival nabídne více než 90 stánků a barevných food trucků, od typických českých jídel, jako jsou béleše, tvarůžky, bramborové patenty s povidly a mákem či hanácké vdolky, přes netradiční chobotnice, ústřice, sushi, pštrosí maso, žabí stehýnka, červíky až po delikátní italské pizzatini, pastu, mexické burrito, španělskou paellu, pořádné hamburgery, indonéskou kuchyni nebo gruzínské chačapuri a japonské koláče teriaki či netradiční španělské churros.

Tváří letošního ročníku bude Roman Staša - vítěz soutěže Master Chef, který na podiu připraví svoje speciality k ochutnávce a také se ujme spolumoderace.

Ibis hnědý.
Na Kroměřížsku se objevily dvě ptačí rarity. Ornitologové jsou nadšení

„I pro letošní ročník jsme se snažili připravit několik novinek. Jednou z nich je exkluzivní koncert kapely Fleret, která zahraje na našem festivalu,“ uvedl za pořadatele Lukáš Lauman.

Festival nabídne také pivní speciál Mňam!, který sládci uvaří speciálně jen pro tuto akci.

Low carb, bio i bezlepkově

Příznivci moderního způsobu stravování pak ocení low carb pokrmy, bio maso na grilu i bezlepkové potraviny. CBD produkty, čerstvé ovoce, lyo sortiment a marmelády si mohou lidé odnést s sebou.

Čas mezi ochutnávkami lze strávit v několika relaxačních zónách.

Ve Fotokafe food trucku, speciální sanitce s kavárnou a fotokoutkem nebo u pódia, kde proběhne mnoho rozhovorů s kuchaři a food truckery, soutěž Hanácké vdolek 2023, ochutnávky a také soutěže.

Dětem zpestří den dětská zóna s malováním na obličej, tetovačkami, skákacími hrady, nafukovacími balonky a dílničkou s výrobou zástěr a ubrusů. Otevřena bude i atrakce Dětský svět.