„Zastupitelé rozhodli o koupi budovy, která ale zatím není formálně dotažena. Nechtěli jsme riskovat, že se do objektu opět někdo dostane a stane se neštěstí, proto pracovníci městské společnosti Kroměřížské technické služby po dohodě se stávajícím vlastníkem vstupní vrata do areálu zajistili,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

close Kroměřížská radnice nechala zabezpečit vstup do bývalé kotelny ve Francouzské ulici, ve které před třemi lety zemřeli dva lidé info Zdroj: se svolením města Kroměříže zoom_in Kroměřížská radnice nechala zabezpečit vstup do bývalé kotelny ve Francouzské ulici, ve které před třemi lety zemřeli dva lidé

Při požáru, ke kterému došlo před více než třemi lety, v bývalé kotelně dokonce zemřeli dva lidé. „Jedná se o problematické místo, které na Zacharu nechceme,“ dodal Holík.

Zastupitelé v září souhlasili s koupí bývalé kotelny za 3,5 milionu korun. Podle Holíka město plánuje demolici budovy a využití pozemku jako parkoviště nebo odpočinkové lokality se zelení. „Rozhodne o tom nové vedení města,“ doplnil místostarosta.

Město by na záměr mohlo získat dotaci od státu, konkrétně z programu na revitalizaci brownfieldů, tedy území se starou stavební zátěží, například s chátrajícími bývalými průmyslovými objekty či právě kotelnami. Podle vedoucího odboru investic Libora Pecháčka by Kroměříž takto mohla získat až polovinu způsobilých výdajů. Odhadované náklady na koupi a demolici budovy a na úpravu veřejného prostranství se pohybují kolem sedmi milionů korun.