Čtyřiatřicetiletému Rudolfu Žalčíkovi zlínský okresní soud vyměřil třicetiměsíční pobyt za mřížemi se zkušební dobou na čtyři roky. Bývalý úředník zároveň na sedm let zákaz činnosti.

V době, kdy k trestnému činu došlo, působil Žalčík na kroměřížském finančním úřadě jako výkonavatel daňové exekuce. „Při výkonu svých pravomocí přijímal daňové nedoplatky, vystavoval k nim však pozměněné příjmové doklady a platby následně nesložil na pokladně úřadu v celé výši,“ přiblížila v létě loňského roku kroměřížská policejní mluvčí Květoslava Malenovská.

Na pokladnu Finančního úřadu Kroměříž tak podle mluvčí odvedl pouze část peněz a pro svoji potřebu si ponechal částku ve výši více než jeden milion korun.

Na základě vyšetřování, které na Žalčíkovu vinu ukázalo, pak policisté postoupili loni v září případ tamnímu státnímu zastupitelství. „Mohu potvrdit, že jsem 19. října podával v této věci obžalobu. Usnesením Krajského soudu v Brně však byla věc přikázána Okresnímu soudu ve Zlíně z důvodu zachování objektivity,“ sdělil včera Deníku okresní státní zástupce Pavel Pukovec.

Více čtěte v tištěném vydání Kroměřížského deníku ve čtvrtek 3. dubna