Dívka předloni v červenci využila momentu, kdy zůstala v kanceláři kroměřížské probační a medaiční služby sama a během chvíle vytáhla z batohu úředníka Ondřeje Vaculíka černou peněženku. V ní měl poškozený, který ve vedlejší kanceláři kopíroval potřebné dokumenty, hotovost, platební kartu i osobní doklady.

„K tomu uvedla pouze to, že se stydí za to, co se tehdy stalo, pro mě je to ale určité doznání,“ upozornil při čtvrtečním líčení státní zástupce Jaroslav Vavřík.

Kromě netradiční krádeže, které se Uhlířová dopustila paradoxně poté, co byla za stejnou trestnou činnost odsouzena, řešil kroměřížský soud také úvěrový podvod.

Ten si do svého výčtu dívka připsala ještě o čtvrt roku dříve, kdy uzavřela v jednom z bystřických obchodů s elektronikou falešnou úvěrovou smlouvu. Do ní uvedla, že pracuje v tamní firmě na ohýbaný nábytek, což nebyla podle společnosti pravda. Díky lživým údajům si však pořídila videokameru za téměř deset tisíc korun, kterou posléze umístila přes prostředníka do bazaru.

„Potkali jsme se náhodou a ona mě poprosila, jestli bych kameru neprodal do bazaru, protože ona nemá doklady. Sám jsem z toho nic neměl, ani jsem se jí neptal, odkud jí má. Jen jsem to udělal,“ přiznal ve čtvrtek poslední svědek případu, třicetiletý Michal Mlejnek.

Také jeho tvrzení přimělo státního zástupce Vavříka požadovat po soudu, aby uznal Uhlířovou vinou v žalovaných skutcích. „Sice tvrdila, že podpis na úvěrové smlouvě není její, předloženy ale byly všechny potřebné doklady,“ podotkl Vavřík.

Soudce Petr Marák se nakonec s státním zástupcem ztotožnil a vyměřil Janě Uhlířové desetiměsíční trest s podmínkou na dva roky. „Bylo by zřejmě nepřiměřně přísné udělit obžalované nepodmíněný trest. A to také proto, že jí před rokem kolega udělil výchovný trest v podobě podmínky,“ dodal Marák.