„Ještě letos chceme realizovat některá opatření v cyklodopravě, která zjednoduší a více zabezpečí pohyb kolařů ve městě. Myslíme však i na cyklisty, kteří preferují pohyb v terénu a přírodní trasy – traily. Pumptrack by měl vzniknout právě pro ně,“ uvedl místostarosta Kroměříže Karel Holík.

Městská rada projektový záměr a vypracování dokumentace ke stavbě už odsouhlasila. Terénního okruhu by se cyklisté mohli dočkat v roce 2021.

„Pumptrack je určený pro širokou veřejnost. Je to zábava pro jednotlivce, skupinky, pro rodiny. Užijí si jej cyklisté bez ohledu na výkonnost a věk. Cílem projektu je vytvořit ve městě vhodnou lokalitu pro zdokonalování se v jízdě na kole,“ doplnil koordinátor městské mobility Martin Gabryš.

Pumptrack je uzavřený, uměle vytvořený přírodní okruh pro jízdu na kole, který se projíždí bez šlapání. Je tvořený terénními vlnami a klopenými zatáčkami, které umožňují udržovat nebo dokonce zvyšovat rychlost jízdy pouhým pumpováním. Je ideální pro nácvik rovnováhy, ovládání a získání základních dovedností na jízdních kolech, je i výborným místem pro zábavu a pilování technických dovedností cyklistů.