V Nemocnici Milosrdných sester jsou nadstandardní pokoje vytíženy neustále

„Kdybych se ocitl v nemocnici, připlatil bych si za nadstandardní pokoj. Je to pohodlnější. Určitě bych byl pro,“ řekl například Pavel Prachař ze Zlobic.

V Kroměříži mohou pacienti využít nadstandardních pokojů v obou nemocnicích, tedy jak v té okresní, tak také v Nemocnici Milosrdných sester (NMS). Ve druhé zmiňované, která se soustředí na takzvanou následnou péči, lidé za den pobytu zaplatí rovných třicet korun.

Byli drazí, zlevnili

„Máme tu celkem pět oddělení, v každém se nachází jeden nadstandardní pokoj. Všechny jsou plně využívány takřka nepřetržitě po celý rok,“ informoval správce NMS Vít Pělucha.

Místnost podle něj skýtá komfort pro jednu osobu. Zahrnuje mimo jiné toalety, sprchu, barevnou televizi, telefon a polohovatelné lůžko. „Dříve pacienti za denní pobyt zaplatili sto korun, pro mnohé to ale byla příliš vysoká cena. Zhruba od roku 2003 jsme proto částku snížili na třicet,“ podotkl Pělucha.

V okresní kroměřížské nemocnici musejí zájemci počítat s částkou dvě stě čtyřicet korun. „Pokoje jsou vybaveny elektronicky polohavatelným lůžkem, televizí, chladničkou, nočním stolkem, jídelním stolem a židlemi, vlastní koupelnou, šatní skříní a lampou,“ popsala místnost mluvčí kroměřížské nemocnice Veronika Klímová.Nadstandardní pokoje jsou podle jejích slov poměrně hojně využívány. „Ubytování v nich se setkává se zájmem,“ konstatovala Klímová.

Zkušenost s nadstandardním pokojem má už například Iveta Polišenská z Kroměříže. Ve zdravotnickém zařízení ho její rodina zaplatila pro babičku.„Za lépe vybavenou místnost v kroměřížské nemocnici bych si ale nepřiplatila, a to z jednoho prostého důvodu. Nemocnice je mi nepříjemná ne proto, že tam nemám televizi či vlastní koupelnu, ale hlavně kvůli chování některých členů personálu. Dali jsme babičku do Nemocnice Milosrdných sester, kde byly sestry mnohem ochotnější. Byli jsme maximálně spokojení,“ zhodnotila Polišenská.