Novou konstrukci nainstalují na jaře příštího roku. Bude menší a hlavně modernější

Nynější obří a pro řadu lidí nevzhledná stavba přitom zmizí už za pár týdnů. Městu totiž na ni vypršelo stavební povolení.

„Demontována bude konkrétně po posledním vánočním jarmarku. Ještě před koncem roku tak už na Velkém náměstí nebude,“ informoval vedoucí odboru služeb kroměřížské radnice Lambert Hanzal.

Pódium se podle něj ve městě nachází už zhruba třináct let. V posledních letech navíc stojí na náměstí nepřetržitě po celý rok.

„Dříve bylo na zimu demontováno a na jaře opět postaveno. Tak tři roky zpátky jsme od jeho rozložení upustili. Demontáž nebyla totiž zrovna levnou záležitostí,“ vysvětlil Hanzal s tím, že ani po odstranění však nebude bez využití.

„Jeho vlastníkem jsou technické služby, které s ním naloží podle svého. Nebude sešrotované. Mohou jej prodat či pronajímat,“ doplnil Hanzal. Nové pódium se v centru města objeví nejpozději do konce dubna příštího roku.

„Bude menší, čtvercového tvaru a s plochou střechou. Zatímco jeho spodek zůstane na náměstí celý rok, střechu chceme na zimu demontovat,“ plánuje vedoucí odboru rozvoje města Josef Koplík.

Náklady na nové jeviště jsou vyčísleny včetně daně z přidané hodnoty na dva miliony šedesát tisíc korun.

„Obměna pódia je součástí právě probíhající rekonstrukce kina Nadsklepí,“ dodal Koplík. Změnu přivítají i obyvatelé Kroměříže. Mnohým z nich totiž přišlo stávající pódium na náměstí přinejmenším nevkusné.

Na novou konstrukci se už teď těší například Klára Klimentová z Kroměříže.

„Pódium plní řadu účelů přes letní promítání filmů až po různá vystoupení. Souhlasím proto s jakoukoliv normální a vkusnější konstrukcí na náměstí,“ řekla Kroměřížanka.