Například Jana Chromčáková z Hulína má pocit, že je to pořád stejný nepořádek, jako ve všech předchozích vládách. „Radši se o to příliš nezajímám," dodává. Ani Pavel Pospíšil z Kroměříže se do politiky nemá zájem angažovat. „Vůbec se o to nezajímám, nesleduji to," tvrdí Pospíšil.

S předčasnými volbami souhlasí i kroměřížská europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD).

„Předčasné volby by byly asi nejčistším řešením. Je tam spousta jakýchsi přeběhlíků, nových uskupení, které volbami jako takové neprošli, poslanecká sněmovna by se měla opírat o důvěru voličů," míní Sehnalová.

Včerejší demisi premiéra Nečase vítá i holešovský poslanec ČSSD Josef Smýkal.

„Za sebe říkám, že pád vlády vítám. Nemělo by to být ale jenom o Nečasovi, ale o konci koalice TOP 09 – ODS a ve volbách nikým nezvoleného uskupení poslanců ze strany LIDEM," tvrdí Smýkal.

Hlásí se k mimořádným volbám. Podle něj by měli občané znovu rozdat karty a rozhodovat o tom, jaký bude další vývoj.

„Vnímám ústavu, vnímám potřebu stodvaceti hlasů zákonodárců, kteří musí souhlasit s rozpuštěním sněmovny, finále je ale v tom, aby lidé rozhodli o dalším vývoji v této krásné zemi," dodává Smýkal.

Podle kroměřížského senátora Miloše Malého (ČSSD) by se nové možnosti řešení otevřely tím, kdyby se Poslanecká sněmovna rozpustila a byly vypsány nové volby.

„To je otázka dohody a politické kultury, která tady moc vysoká není. Já preferuji konec této vlády už od okamžiku, kdy začala dělat věci, které si sice dali do programu, ale které byly v rozporu se zájmy společnosti," podotkl senátor a kroměřížský místostarosta. Na mysli prý má hlavně řešení církevních restitucí.

„Vytvořil se tím problém, občané už nevěří vládě, že pracuje v jejich zájmu. Tohle mělo podle mě proběhnout už o něco dříve a ne teď takto ve stresu," dodal Malý.